Facebook Google+ Twitter

Pochód pierwszomajowy: Lewica oskarżyła rząd o brak dialogu społecznego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-01 14:08

Pod Sejmem dobiegła końca pochód pierwszomajowy, zorganizowany przez SLD i OPZZ. W manifestacji wzięło udział kilkaset osób.

Lewica oskarżyła rząd o brak dialogu ze stroną pracowniczą. Liderzy SLD skrytykowali stłumienie przez policję ostatniej demonstracji stoczniowców w stolicy. Szef Sojuszu Grzegorz Napieralski przypomniał hasło wyborcze Platformy Obywatelskiej sprzed dwóch lat: "Aby żyło się lepiej wszystkim" i podkreślił brak konsekwencji ze strony partii rządzącej.

Przewodniczący SLD zaznaczył, że prezydent i premier, zamiast prowadzić prywatną wojnę, powinni bardziej zainteresować się losem polskich pracowników.

Przewodniczacy OPZZ Jan Guz podkreślił, że uczestnicy dzisiejszej manifestacji solidaryzują się ze wszystkimi poszkodowanymi w wyniku kryzysu. Jak dodał, wiele z tych osób nie jest w stanie utrzymać swoich rodzin. Jan Guz wyraził także poparcie dla upadających przedsiębiorstw, między innymi w Łapach, Krośnie, oraz dla grup zawodowych, szczególnie kolejarzy i stoczniowców.

Młodzi uczestnicy pochodu utożsamiali się z hasłem manifestacji: "Nie będziemy płacić za wasz kryzys", która wcześniej odbyła się przed siedzibą OPZZ. Jedna z uczestniczek podkreślała, że żaden z uczciwie pracujących ludzi nie jest odpowiedzialny za dekoniunkturę i nie powinien za nią płacić.

W manifestacji uczestniczyło także wielu emerytów. Przekonują, że przez całe życie pracowali dla Polski, a teraz nie starcza im pieniędzy na życie. Zwracają uwagę, że na hulaszcze życie mogą sobie za to pozwolić rządzący.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.