Facebook Google+ Twitter

Pochód stu Mikołajów przejdzie ulicami Krakowa

Już w najbliższy piątek, 5 grudnia wyruszy IV pochód 100 Mikołajów z darami dla mieszkańców Krakowa i turystów odwiedzających podwawelski gród.

Mikołaj już się zbliża.... / Fot. Tadeusz WojtaszekNa czele pochodu kroczyć będzie prawdziwy Święty Mikołaj, a za nim stu jego pomocników w czerwonych kubraczkach, w których rolę wcielą się uczniowie i uczennice z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie, który w tym roku obchodzi 50-lecie swego powstania.

Pochód prowadzić będą red. Leszek Mikołaj Mazan i red. Mieczysław Mikołaj Czuma, z udziałem Kapeli Mikołajów z zespołu muzycznego „Suliko” z Brzoskwini. Zdjęcia z jednej z poprzednich imprez można zobaczyć na tej stronie. Pochód wpleciony jest w program Krakowskich Targów Bożonarodzeniowych, których organizatorami są: Krakowska Kongregacja Kupiecka, Fundacja Promocji Kultury Miasta Krakowa oraz firma ARTiM.

Jako podarunki Mikołaje rozdawać będą prawdziwą wodę mineralną w ramach programu „Woda dla zdrowia” bo wodę mineralną należy pić nie tylko kiedy jest upał, ale w celach profilaktyczno-zdrowotnych przez cały rok. Akcji tej patronuje Polskie Towarzystwo Magnezologiczne im. prof. Juliana Aleksandrowicza, który był prekursorem ekologicznej profilaktyki zdrowotnej.

Pochód 100 Mikołajów wyruszy o godz. 17.00 z pl. Jana Matejki, przejdzie ul. Floriańską i poprzez Rynek Główny, przejdzie przed pomniki Mikołaja Kopernika i Mikołaja Zyblikiewicza składając im należny hołd i kwiaty. Przed Magistratem krakowskie Mikołaje powitają Mikołaja z Rovaniemi w Finlandii, który ma zawitać do Krakowa. Potem jeszcze pokłonią się Mikołajowi Wierzynkowi przed jego sławną restauracją i wkroczą na estradę na Rynku Głównym, gdzie przekażą upieczoną przez uczniów szkoły – przyszłych cukierników szopkę bożonarodzeniową do Bazyliki Mariackiej i zaprezentują ciekawy program artystyczny udziałem Olka Kobylińskiego „Makino”.

Delegacja Mikołajów wdrapie się także na wieżę Mariacką, aby obdarować również wodą mineralną hejnalistów, dzielnie trąbiących na cztery strony świata.

W ramach tej akcji producenci wód mineralnych z rejonu Muszyny i Piwnicznej oraz z Kotliny Kłodzkiej, a nawet z Nieszawy na Kujawach przesłali dla kilku placówek opiekuńczo - wychowawczych palety z prawdziwą wodą mineralną. Mikołaje rozwiozą ją i przekażą m.in. dla Warsztatów Terapii Artystycznej Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”w Radwanowicach, Ośrodka Wychowawczego Sióstr Służebniczek NMP w Krakowie przy ul. Lenartowicza 4 i Domu Dziecka w Miękini.

Generalny Mikołaj
Tadeusz Wojtaszek
program@wodadlazdrowia.pl
www.wodadlazdrowia.pl[/i]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.