Facebook Google+ Twitter

Pochylnie Stoczni Szczecińskiej sprzedane

We wczorajszym przetargu zlicytowano majątek stoczni za ponad 82 mln zł. Najwięcej wylicytowało Towarzystwo Finansowe „Silesia” z Katowic.

Suwnice Stoczni Szczecińskiej / Fot. Wincenty SadowskiTowarzystwo Finansowe Silesia (należące do Skarbu Państwa i Agencji Rozwoju Przemysłu) wylicytowało kluczowe składniki majątku stoczni: pochylnię Wulkan za ponad 28 mln zł, pochylnię Odra za przeszło 14,5 mln zł, prefabrykację za 21,5 mln zł, malarnię za 6,5 mln zł.

Towarzystwo gotowe jest też kupić nieruchomości obejmujące hale obróbcze i remontowe wraz z maszynami za 10 mln zł. Aukcje na materiały (kształtowniki, farby, materiały izolacyjne, kable) wygrały cztery firmy: Lidmann i Megger, Rtubo-Styl, PW Ferkut Robert Lipowicz oraz Almers.

Czy w Szczecinie będą produkowane statki, na razie nie wiadomo, ale nie można tego wykluczyć. Od zaraz można wykorzystać zakład do wykonywania konstrukcji stalowych, czy całych sekcji statków dla innych stoczni. Potężny kontrakt w Gdyni na 180 mln euro świadczy, że coś dobrego zaczyna się dziać w branży stoczniowej.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.