Facebook Google+ Twitter

"Pociąg do historii" po raz kolejny we Wrocławiu

Już po raz trzeci na wrocławskim dworcu wystawiona zostanie ekspozycja zorganizowana przez Ośrodek Pamięć i Przyszłość „Pociąg do historii”. Wystawę będzie można zwiedzać w terminie 16-27 sierpnia w godz. 10 - 13 i 14.30 - 19.

Cała ekspozycja jest umieszczona w pociągu zatrzymującym się na stacjach i dworcach zachodnich ziem Polski. Za każdym razem „Pociąg do historii” cieszył się ogromną popularnością, dlatego organizatorzy postanowili jeszcze raz zaprosić do jego obejrzenia.

 / Fot. fot. Archiwum OśrodkaWagony zatrzymają się na torze 9 przy peronie 5 i będą podobne do takich, jakie w 1945 ruszały w kierunku Dolnego Śląska. Ekspozycja ma przypominać o tym, jak trudne to były czasy, o budowaniu nowej małej ojczyzny od roku 1945 aż do dziś. Wiele wsi i miast było zniszczonych, często pod jednym dachem musieli mieszkać dotychczasowi i nowi gospodarze. Ekspozycja opowiada także o budowie porozumienia, którego wyrazem było orędzie biskupów polskich skierowanych do biskupów niemieckich, terrorze komunistycznym i działaniach opozycji. Jest to wystawa o budowaniu tożsamości Dolnoślązaków, historii ludzi, którzy często dopiero po wojnie osiedlili się na tych terenach.

Ostatnio wystawa gościła w Kostrzynie, podczas XIV Przystanku „Woodstock”. Już za dwa dni będziemy mogli ją podziwiać we Wrocławiu. Wyjątkowo w pierwszy dzień pociąg będzie do dyspozycji zwiedzających w godz. 12 - 19. Cena biletów - symboliczna złotówka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.