Facebook Google+ Twitter

Pociąg nie wyjechał... bo zabrakło lokomotywy

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2008-10-17 10:41

Stacja Poznań Główny, godzina 15.45. 60 minut temu miał stąd wyjechać pociąg osobowy do Kudowy Zdroju. Codziennie jeździ nim około dwustu osób, które wracają z pracy i szkoły do domów m.in. w Mosinie, Kościanie czy Lesznie. Wczoraj pociąg jednak nie wyjechał, bo nie miał... lokomotywy.

Kursy szynobusów są dwa razy tańsze niż tradycyjnego pociągu z lokomotywą w składzie / Fot. FOT. SŁAWOMIR SEIDLER– To, że pociągi w Poznaniu się spóźniają, to już się przyzwyczailiśmy, ale taka sytuacja, to jakaś granda – mówi Iwona Błaszczyk z Czempinia.

– Kolejarze tłumaczą nam, że nie ma lokomotywy i nie wiadomo, kiedy będzie. Ale co nas to obchodzi, skoro płacimy za bilety? Nie pojmuję tego – denerwuje się Leon Jagielski, który jedzie do sanatorium w Polanicy Zdroju.

Na wielkiej tablicy pojawił się napis, że pociąg ma 120 minut spóźnienia. Część pasażerów przesiadła się do innych pociągów, które jadą w kierunku Leszna, ale w czterech wagonach nadal siedzi około 50 osób. To głównie kuracjusze, starsi ludzie jadący do sanatoriów na południu kraju. Pasażerowie odgrażają się, że będą domagać się odszkodowań, bo spóźnienia na tej trasie zdarzają się każdego dnia.

– Trudno na gorąco tłumaczyć zaistniałą sytuację. To zdarzyło się po raz pierwszy. Próbujemy sprawę wyjaśnić – tłumaczy Stefan Czapczyk, zastępca dyrektora PKP PR w Poznaniu, spółki odpowiadającej za ten kurs.

Lokomotywy do wielkopolskich pociągów dostarcza inna kolejowa spółka PKP Cargo. Wczoraj późnym popołudniem nikt nie był w stanie oficjalnie powiedzieć, dlaczego lokomotywy zabrakło. – Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. To jakieś kuriozum, żeby pociąg stał na stacji, bo nie ma lokomotywy. Wtedy trzeba sięgać po środki awaryjne, na przykład odłączenie lokomotywy od pociągu towarowego – nie kryje zaskoczenia Jerzy Kriger, dyrektor Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego, który dofinansowuje przewozy regionalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.