Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16960 miejsce

Pociąg odjechał ze Stacji Kutno, kolejny przyjazd za rok

W niedzielę w Kutnowskim Domu Kultury odbył się koncert galowy pt. "Kabaret Pana Hemara ", który zakończył IV edycję festiwalu Stacja Kutno. Podczas koncertu ogłoszono werdykt, wręczono nagrody i wysłuchano raz jeszcze ubiegłorocznej finalistki Stacji. Na sam koniec przed publicznością wystąpiła Ewa Błaszczyk.

Uczestnicy konkursu tuż przed ogłoszeniem wyników. / Fot. Piotr PanfilNiedzielny, finałowy IV koncert galowy poprowadził Krzysztof Ryzlak, pomysłodawca i organizator Stacji Kutno.

Pierwsza część koncertu to utwory Mariana Hemara w wykonaniu Angeliki Opasiak, Pawła Nodzaka, Joanny Kaczmarek, Edyty Błońskiej i Pauliny Śnieć. Publiczność usłyszała takie piosenki, jak m.in. "Nikt tylko Ty", "Krzyżówka" oraz "Pierścionek".

W drugiej części zaprezentowała się Małgorzata Żurańska-Wilkowska, ubiegłoroczna zwyciężczyni Stacji Kutno. Zaśpiewała dwie, oddzielnie zapowiedziane utwory. Ten drugi Małgosia zaśpiewała w duecie z Pawłem Nodzakiem.

Po występie ubiegłorocznej laureatki przyszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Uczestnicy konkursu weszli na estradę, gdzie zaśpiewali po jednej piosence, spośród tych, które prezentowali przed jury na sobotnim koncercie. Przypomnijmy, że w sobotę wykonali po dwa utwory Jeremiego Przybory.

Po wszystkim przystąpiono do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Nagrodę publiczności zdobył 16-latek z Trzcianki, Łukasz Gocławski. - Jest super - powiedział Wiadomościom24.pl Łukasz - Jest tu bardzo wysoki poziom i wcale się nie spodziewałem, że coś wygram. Na pewno wrócę do Kutna za rok - dodał.

Następnie nagrodę Prezydenta Miasta, Zbigniewa Burzyńskiego, otrzymała Barbara Dominiak z Łodzi.

Finalistka tegorocznej Stacji Kutno, Barbara Dominiak z Łodzi. / Fot. Piotr PanfilJury w składzie: Iza Zając, Dariusz Sikorski, Anna Stępniewska, Krystyna Tkacz oraz Magdalena Ptaszyńska, ogłosiło następujący werdykt.
Wyróżnienia:
- Marta Ciok z Warszawy
- Marta Brząkała z Perzowa
- Łukasz Gocławski z Trzcianki

III miejsce:
- Aleksandra Krupa z Wrocławia

II miejsce:
- Jagoda Kurpios z Wrocławia.

I miejsce zdobyła Barbara Dominiak z Łodzi za piosenki: "Nie odchodź" i "Shimmy szuja". Dominiak otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 2000 złotych. - Jest tu bardzo sympatyczna atmosfera - powiedziała wzruszona finalistka tegorocznej Stacji Kutno, Barbara Dominiak z Łodzi. - Razem ze wszystkimi siedzieliśmy wieczorami i nie było żadnych kłótni. Nie ma tutaj wyścigu szczurów, nie czuje się wcale rywalizacji - dodała.

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w Stacji Kutno i upominki ufundowane przez Urząd Miasta Kutna i Kutnowski Dom Kultury.

Ewa Błaszczyk podczas koncertu kończącego tegoroczną Stację Kutno.  / Fot. Piotr PanfilRecital Ewy Błaszczyk
Po ogłoszeniu werdyktu publiczność zaproszono na 20-minutową przerwę. Przeznaczona ona była specjalnie na to, by muzycy Ewy Błaszczyk mogli rozłożyć i podłączyć swój sprzęt grający.

Po przerwie na scenę wyszli: Andrzej e-moll Kowalczyk - gitara, Marcin Partyka - instrumenty klawiszowe, oraz Sebastian Feliciak - saksofon. Po zagraniu "intro" na sali widowiskowej w KDK-u pojawiła się Ewa Błaszczyk, aktorka teatralna i filmowa, pieśniarka, założycielka fundacji „Akogo?”.

Błaszczyk swój recital nazwała "Nawet gdy wichura". Podczas koncertu często wspominała Agnieszkę Osiecką oraz Jacka Kleyffa. W swoim repertuarze znalazły się piosenki m.in.: "Bruno Schulz", "Noc autobusowa", "Gdy mnie będzie miał już dosyć" i "Ja nie odchodzę". W połowie recitalu weszła jej córka Mania i zaśpiewała wraz z mamą dwie piosenki.

Na koniec podziękowano Ewie, Mani i zespołowi za wspaniały koncert. Nie obyło się również bez bisów.

Ewa Błaszczyk wraz z córką, Manią.  / Fot. Piotr Panfil Warte przeczytania:
Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy
O tegorocznej Stacji Kutno, opowiada Krzysztof Ryzlak
Piosenka dojechała na Stację Kutno
Zobacz wszystkich uczestników Stacji Kutno - trzeci dzień za nami

Wiadomości24.pl są patronem imprezy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.