Facebook Google+ Twitter

Pociąg relacji Lublin - Szczecin stanął przed Otwockiem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-21 09:23

W chwili obecnej pociąg relacji Lublin - Szczecin TLK (Tanie Linie Kolejowe) stoi przed Otwockiem. Ma już grubo ponad dwie godziny opóźnienia (poinformowano o 150 minutach i możliwości wydłużenia oczekiwania).

Skład utknął, pasażerowie nie mogą wysiąść, w pociągu nie ma też ogrzewania. Obecnie w wagonach przebywa prawdopodobnie ponad 100 osób. Odwołano wjazdy i wyjazdy z Warszawy. Dopiero po bardzo długim czasie i dziesiątkach pytań, zaproponowano podróżnym coś ciepłego do picia.

Lokomotywa elektryczna zerwała trakcję, konduktorzy poinformowali, iż możliwie najszybciej zostanie podstawiona druga... spalinowa. To najszybciej trwa już skandalicznie długo. Wiele osób jest w trudnej sytuacji, bo śpieszy się na lotnisko, na przesiadkę, albo do pracy. Zważywszy na fakt, że prawdopodobnie, jak jest w większości przypadków, opóźnienie ostateczne będzie zredukowane do max. 59 minut, to pasażerowie nie będą mieli szansy, aby ubiegać się o zwrot kosztów za bilety. A i tak, nawet jeśli będzie taka możliwość, to sprawa utonie w gąszczu administracyjnych przepisów.

Piszę ponieważ skontaktowała się ze mną osoba, która przebywa w tym pociągu i jedzie bezpośrednio do Szczecina. Ludzie są zbulwersowani i zmęczeni. W środku nocy, w szczerym polu i z tak potwornym opóźnieniem w zimnym pociągu. Sprawa moim zdaniem jest co najmniej godna uwagi!

Informację nadesłał Arkadiusz Kołodziej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.