Facebook Google+ Twitter

Pociągi Interregio wracają na tory

Podczas gdy PKP IC likwiduje pociągi, Przewozy Regionalne wznawiają kursowanie popularnych wśród pasażerów pociągów Interregio. Doszło do porozumienia przewoźnika z zarządcą infrastruktury.

Interregio Przemyśl- Poznań, uchwycony w Oławie. / Fot. Marek SokółDzięki spłaceniu zadłużenia przez samorządowego przewoźnika (PR), 1 czerwca będzie dniem, w którym powrócą na nasze tory pociągi Interregio. Składy, które zdobyły uznanie pasażerów przede wszystkim ceną i czasem przejazdu. W maju zarządca infrastruktury (PKP PLK) zawiesiło kursowanie pociągów Intreregio, przyczyną było duże zadłużenie przewoźnika. Spotkało się to z oburzeniem i protestami pasażerów, którym odebrano tanią i szybką możliwość podróżowania. PR od samego początku rozpoczęły walkę o utrzymanie połączeń, dlatego też, przyspieszyło spłatę zadłużenia, co w konsekwencji doprowadziło, do tego, iż PLK wydało zgodę na ponowne uruchomienie połączeń. Powracają zatem pociągi m. in. w takich relacjach jak: Wrocław- Rzeszów, Przemyśl- Warszawa, Poznań- Przemyśl czy Wrocław- Warszawa.

1 czerwca PR planują uruchomić pociągi pod nazwą Regioekspres, które będą oferować wyższy standard niż Interregio. Pociągi te będą złożone ze zmodernizowanych bezprzedziałowych, klimatyzowanych wagonów, w których będzie dostępny m. in. internet, stojaki na rowery. Taryfa w tych pociągach będzie taka sama jak w Interregio. Nowością będzie możliwość rezerwacji miejsc w tych składach za 2 zł. Na razie PR planuje uruchomić dwa pociągi w następujących relacjach: Warszawa Wschodnia- Rzeszów (dawny IR WOŚP) i Warszawa Wschodnia- Szczecin (dawny IR MEWA).

źródła:
Piotr Olszewski, rzecznik prasowy Przewozy Regionalne sp. z o.o.
rynek-kolejowy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

internet brzmi ciekawie, pozwoli mi to na zdobywanie info za free w pociągach : ) hoaah!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.