Facebook Google+ Twitter

Pociągi jeżdżą coraz wolniej

Niedawno nastąpiła kolejna korekta w rozkładzie jazdy PKP w województwie wielkopolskim. Niestety każda zmiana, poza dezorientacją podróżnych, nie wnosi nic nowego. Opóźnienia jak były, tak są.

Od dłuższego czasu poznański węzeł kolejowy jest w stanie remontu. Od kiedy ruszyły budowy i remonty, rozkład jazdy zmienia się praktycznie co miesiąc. Kolejna zmiana zapowiadana jest na koniec maja. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie obojętność na podróżnych. Nikogo nie interesuje jak podróżni dojadą do pracy, czy studenci zdążą na zajęcia. PKP dumnie głosi na plakatach, że remont jest konieczny, a przyszłość przed nami świetlana, bo pociągi mają jeździć szybciej i bezpieczniej.

PKP: bilety coraz droższe, usługi wciąż fatalne. / Fot. Łukasz Kasprzak/Express IlustrowanyMimo utrudnień w podróży niedawno kolej podniosła ceny biletów. Czy mamy to też rozumieć jako zaliczkę na przyszłość? No bo skoro czas podróży będzie krótszy, to może i cena biletów spadnie? Jaki poziom usług oferuje PKP, wie chyba każdy, kto choćby raz miał przyjemność jechać polską koleją. Poczynając od wyglądu dworców, po pociągi i obsługę kolejową. Niestety, póki wielu ludzi jest skazanych na przemieszczanie się tym środkiem lokomocji, jeszcze długo będziemy oglądać takie obrazki.

Jako kolejną ciekawostkę można podać przykład z Kutna. Pociąg do Łodzi z roku na rok wydłuża czas jazdy. Od tego roku to już ponad dwie godziny. Przed wojną czas jazdy na tym odcinku wynosił około godziny. Obecnie pociąg na tym odcinku w niektórych miejscach osiąga prędkość ledwie 20 km/h! Niestety, stan torów nie pozwala na więcej.

Pozostaje czekać na pełną liberalizację transportu i dopuszczenie zagranicznych przewoźników do świadczenia usług na terenie Polski. Może wtedy PKP zacznie dbać o swego klienta. Bo jeżeli nie, to bez zastanowienia pasażer przesiądzie się np. do Deutsche Bahn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.