Facebook Google+ Twitter

Pociągi między największymi miastami wkrótce co godzinę

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-09-13 16:27

Miliard złotych w ciągu najbliższych czterech lat zamierza wydać spółka PKP Intercity na inwestycje w nowoczesne wagony i lokomotywy. Komfortowe pociągi łączące największe polskie miasta mają już niedługo odjeżdżać co godzinę.

Spółka spodziewa się w tym roku rekordowych zysków w wysokości 40 milionów i planuje przewieźć prawie 11 milionów pasażerów.

W tym roku Intercity, która do niedawna przynosiła same straty, ma po raz pierwszy mieć znaczący, bo czterdziestomilionowy zysk netto. Dla porównania w roku poprzednim jej zysk wyniósł tylko 3,1 miliona złotych i był to pierwszy zysk, jaki odnotował ten przewoźnik od czasu powstania w wyniku restrukturyzacji PKP, czyli od 2001 roku.

Wraz z tymi dobrymi wynikami poprawie ulegnie standard obsługi pasażerów. Tabor używany przez spółkę zostanie zmodernizowany i uzupełniony o nowoczesne wagony pasażerskie, restauracyjne oraz lokomotywy. Więcej ma być ofert specjalnych na przejazdy oraz promocji okresowych. Zmieniony system kasowy zlikwiduje kolejki po bilety, a systemy monitoringu i wczesnego ostrzegania umieszczone w pociągach poprawią bezpieczeństwo podróżujących.

Pociągi mają też jeździć znacznie częściej. W największych miastach - Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Trójmieście i Warszawie – co godzinę. Przywrócone zostanie połączenie „Polonez” na trasie Warszawa – Moskwa.

Intercity chce także zapewnić podróżującym parkingi przy dworcach, by mogli oni bez przeszkód przesiadać się z samochodów do pociągów podróżując na dłuższych trasach. Minister transportu Jerzy Polaczek zapewnia, że są to plany do zrealizowania w ciągu najbliższych pięciu lat, a nawet szybciej, resort bowiem chce wzmocnić firmę i - przez wprowadzenie na giełdę - sprywatyzować.

KK (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 31.07.2007 15:15

Dobra wiadomość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

oho,musze przyznac ,ze niedawno jechalam intercity z Krakowa do Warszawy i naprawde bylam mile zaskoczona:czysto,wygodnie,kulturalni pasazerowie oraz poczestunek "warsa" (kawa i ciacho);to wszystko jakos pozwolilo mi zapomniec o wysokiej cenie biletu( okolo 90zlotych);pozatym pociag przyjechal do Warszawy punktualnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.