Facebook Google+ Twitter

Pociągi pospieszne przejęte przez Intercity

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-01 14:19

Od dziś międzywojewódzkie pociągi pospieszne należą do spółki PKP Intercity. W przyszłości ta zmiana może oznaczać wzrost cen biletów na te przejazdy.

Już teraz podróżny, który kupił bilet na pociąg pospieszny, nie będzie mógł - jak dawniej - przesiąść się do jadącego na tej samej trasie pociągu osobowego.

Dwa razy więcej trzeba będzie zapłacić za weekendowe podróże pociągiem. Do tej pory za bilet turystyczny wystarczyło zapłacić 69 złotych. Za te pieniądze można było korzystać ze wszystkich pociągów osobowych i pospiesznych na terenie całego kraju. Teraz za bilet zapłacić trzeba 119 złotych, a i tak nie można podróżować pociągami osobowymi.

Mimo to prezes spółki PKP Intercity Czesław Warsewicz zapewnia, że ceny biletów jednorazowych nie ulegną zmianie, a informacje prasowe na ten temat są wyłącznie spekulacjami. Nawet jeżeli w przyszłości ceny wzrosną, w zamian prezes Warsewicz obiecuje podniesienie standardu w pociągach pospiesznych. W przejęty tabor spółka chce zainwestować ponad miliard złotych.

Jak mówi Czesław Warsewicz, przejęcie przez PKP Intercity wszystkich pociągów pospiesznych wynika głównie z przepisów polityki transportowej państwa. Jest to realizacja strategii rządowej, która zakłada właśnie przejęcie przewozów międzywojewódzkich przez Intercity. Prezes Warsewicz nie ukrywa, że spółka kierowała się też chęcią zwiększenia swojego kapitału i udziału w rynku. Dodał również, że rozwiązanie to jest wzorowane na tych, które są stosowane w krajach zachodnich.

Na skutek przejęcia PKP Intercity będzie uruchamiać 351 pociągów pospiesznych oraz 30 międzynarodowych, które dotychczas były obsługiwane przez PKP Przewozy Regionalne. Wraz z reorganizacją do Intercity trafiło blisko dwa tysiące wagonów i ponad trzy i pół tysiąca pracowników Oddziału Przewozy Międzywojewódzkie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Co miesiąc kupuję bilet na pociągi pospieszne, żeby codziennie dojeżdżać na uczelnię. Czasem jadę pospiesznym a czasem osobowym. Teraz mogę jeździć tylko pospiesznymi albo osobowymi - w zależności jaki bilet na najbliższy miesiąc kupię. W podobnej sytuacji jest co najmniej kilkadziesiąt osób z mojej miejscowości. Uważam, że decyzja PKP jest bardzo nieprzemyślana i nieodpowiedzialna. W ogóle nie pomyślano o klientach znajdujących się w opisywanej przeze mnie sytuacji. Już teraz wiem, że część osób na stałe zrezygnuje z usług PKP dojeżdżając autem na uczelnię (jadąc w kilka osób jest to opłacalne). Pewnie też bym wybrał takie rozwiązanie gdybym miał taką możliwość, niestety studiuję o bardzo nieregularnych porach dnia więc będę nadal dojeżdżał pociągami. Kolejna sprawa - opóźnienia, niemal codzienne. Ale to już zupełnie inna historia...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.12.2008 20:44

Kolejna rewelacja, którą zapewniły nam spółki PKP - dzisiaj dowiedziałem się w kasie, iż nie ma w ofercie dopłat do pociągu pośpiesznego. Pomimo posiadania biletu miesięcznego za notabene 200 zł trzeba kupić nowy bilet na przejazd - po prostu rewelacja gratulacje dla Panów "strategów" z PKP.
Jako klient PKP "PR" jak i "IC" czuje się oszukany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.