Facebook Google+ Twitter

Pociągi utknęły pod kanałem La Manche

Cztery pociągi firmy Eurostar, którymi łącznie podróżowało około 2 tys. pasażerów, utknęły w nocy z piątku na sobotę w tunelu pod kanałem La Manche.

 / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Eurostar_at_St_Pancras_railway_station.jpgPrzyczyną awarii szybkobieżnych pociągów relacji Paryż-Londyn była różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz tunelu. Wszyscy podróżni zostali ewakuowani.

Pierwszą cześć pasażerów wywieziono z tunelu autokarami. Druga cześć czekała kilka godzin na lokomotywy ratunkowe.

Kursy pociągów do południa pod kanałem La Manche zostały anulowane i będą też poważnie zakłócone w weekend. Dyrekcja firmy Eurostar obsługująca pociągi odradza pasażerom podróże, chyba że są one niezbędne.

Jak poinformowała rzeczniczka firmy, będą wypłacane zwroty za bilety dla wszystkich poszkodowanych. W szczególnych przypadkach będą także wypłacane odszkodowania.

Źródło: http://news.bbc.co.uk/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No cóż powinni o tym wiedzieć wcześniej. Zwykle w takich miejscach jak tunele itp temperatura nie spada a na zewnątrz jest zależna od aktualnych warunków. Nie jestem ekspertem w tych sprawach ale jak sądzę można by to rozwiązać stosując sprawną wentylację tunelu przez co obniżając temperaturę i przez to dostosowując ją do tej na zewnątrz. W dzisiejszej erze czujników temperatur i wentylatorów wszystkie triki z temperaturą są możliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.