Facebook Google+ Twitter

Pociągiem do Medyki po 13 latach przerwy

Dzięki staraniom Urzędu Marszałkowskiego oraz władz samorządowych,1 września uroczyście zainaugurowano wznowienie połączenia kolejowego Przemyśla, ze stacją Medyka, po 13 latach przerwy w kursowaniu pociągów regionalnych

 / Fot. Paweł GruntowiczPierwszy przejazd odbył się przy udziale przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego,Przewozów Regionalnych oraz władz samorządowych.Trzynastokilometrowy odcinek pociąg pokonuje w niespełna 15 minut, zatrzymując się po drodze na przystankach: Hurko, Medyka towarowa i Medyka Rozrządowa.Jest to ważne połączenie,z uwagi na bliskie położenie przejścia granicznego z Ukrainą (Medyka-Szeginie) oraz kolejowych portów przeładunkowych,centrum logistycznego,oraz punktów handlowych i bazaru. Połączenia do Medyki obsługują głownie najnowsze elektryczne składy, wyposażone m.in. w klimatyzację, wifi, system informacji pasażerskiej, ułatwienia dla niepełnosprawnych, automaty biletowe czy nowoczesną toaletę.Dzięki ofercie „Taryfa Podkarpacka” za przejazd z biletem 100% zapłacimy 1,90. Uczniowie będą musieli zapłacić 1,30 ,a studenci tylko 0,93. Jest to atrakcyjne połączenie pod względem cenowym, czasowym oraz komfortowym w porównaniu z prywatną komunikacją autobusową czy busami, które jeżdżą przepełnione.

Od 1 września kursują trzy pary pociągów. Pierwszy wyjeżdża z Przemyśla o 6:25,następnie 13:50, ostatni zaś o 15:50. Z Medyki w kierunku Przemyśla dostaniemy się połączeniem o 7:00,14:25 oraz 16:25. Wraz z wejściem w życie grudniowym rozkładem jazdy, planowane są dodatkowe kursy.

Odcinek z Przemyśla do medyki pociągi mogą pokonywać z prędkością 120 km/h dzięki modernizacji Linii z Krakowa Do Medyki. Po zakończeniu prac remontowych, przejazd z Krakowa do Rzeszowa odbywać się będzie z prędkością maksymalną 160 km/h, dalej-do Przemyśla i Medyki 120km/h.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.