Facebook Google+ Twitter

Pociągiem do Rzymu. Na uroczystości beatyfikacyjne JP II

W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Jana Pawła II, PKP Intercity wyszło naprzeciw potrzebom wiernych. Spółka uruchomiła dwa pociągi, które zabiorą pielgrzymów na uroczystości w Watykanie.

Pociąg papieski. Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Leinad, GNU, CC3.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Poci%C4%85g_Papieski_Krak%C3%B3w.jpg&filetimestamp=20060925131653Jak podaje Życie Warszawy pociągi zostały wynajęte dla Duszpasterstwa Ludzi Pracy Archidiecezji Warszawskiej przy kościele św. Stanisława Kostki, Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" oraz organizacji "Pomoc Kościołowi w Potrzebie". W związku z tym, to nie PKP Intercity, ale te instytucje będą zajmować się sprzedażą biletów i całościową obsługą pielgrzymki.

Według porozumień zawartych między PKP Intercity, a organizacjami obsługującymi, każdy z pociągów będzie miał dwanaście wagonów, a obydwa pomieszczą w sumie około 1600 pielgrzymów. Pociągi wyruszą z Warszawy późnym wieczorem 29 kwietnia. Podróż w jedną stronę potrwa około 24 godzin. Powrót przewidziany jest na 2 maja.

Jan Paweł II błogosławionym. Beatyfikacja 1 maja

Dostępne są dwa rodzaje biletów. Za przejazd na miejscu siedzącym w ośmioosobowych przedziałach podróżni zapłacą 620 zł, a w kuszetce - 860 zł. W ceny wliczone są: ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia, dwa obiady w warsie oraz tzw. pakiet pielgrzyma, czyli chusty, chorągiewki, czapeczki. Cena nie zawiera jednak opieki pilota oraz przewodnika na terenie Rzymu.

Uroczystości beatyfikacyjne przyciągną do Rzymu miliony wiernych za całego świata. Eksperci szacują, że plac św. Piotra pomieści jedynie 15 procent pielgrzymów przybywających na beatyfikację.

Beatyfikacja to także okazja dla hotelarzy. Już w dzień po ogłoszeniu daty uroczystości ceny wzrosły od 100 do nawet 300 procent. W hotelach na terenie Wiecznego Miasta miejsc już jednak nie ma.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy przewidziano wszelkie zabezpieczenia przed Al Kaidą?! Bo może być w tym dniu bardzo wielu świętych w jednym momencie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.