Facebook Google+ Twitter

Pociągiem na Okęcie od pierwszego czerwca

Pierwsze pociągi na trasie Warszawa Służewiec - lotnisko Chopina wyjadą w trasę 1 czerwca. To ponad pół roku później, niż zakładały ostatnie szacunki.

 / Fot. PAP / Paweł SupernakJak powiedziała PAP Katarzyna Ziarkowska z Centrum Realizacji Inwestycji w PKP PLK, łącznica kolejowa do portu lotniczego na warszawskim Okęciu przyjmie podróżnych 1 czerwca br. Połączenie ze stacją na Służewcu ma mieć około 2 km długości i kończyć się pod ziemią na warszawskim lotnisku.

Jak zapewnia Ziarkowska, w tej chwili przeprowadzane są odbiory techniczne. Nowe połączenie ma zapewnić dojazd z lotniska do centrum Warszawy w czasie zbliżonym do 20 minut, co będzie możliwe do osiągnięcia dzięki kursom na poziomie 6 pociągów na godzinę.

"Całkowity koszt realizacji projektu inwestycyjnego to ponad 366 mln zł brutto. Dofinansowanie ze środków unijnych to ok. 96 proc." - poinformowała Ziarkowska.

Według pierwszych planów, połączenie miało być ukończone w 2005 roku. Liczne zawirowania związane ze zmianami wykonawców oraz niespodzianki odkrywane na budowie (podziemne pomieszczenia, odpady wymagające utylizacji) wpływały na ciągłe zmiany terminu. Ostatnim podanym terminem był grudzień 2011 roku. Teraz celem kolejarzy jest włączenie trasy do ruchu na Euro 2012.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.