Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

37587 miejsce

Pociągiem z Gliwic do Bytomia

Pięć lat po zawieszeniu przewozów pasażerskich, na linię Gliwice - Bytom wrócą pociągi osobowe.

Pociąg / Fot. Jacek KurekPociągi osobowe, które były najdogodniejszym środkiem transportu dla bytomskich studentów dojeżdżających na uczelnie do Gliwic, zostały zlikwidowane w 2002 roku. Kolejarze argumentowali ich zawieszenie słabą frekwencją w składach. Regularnie podróżujący nimi pasażerowie zostali wówczas skazani na zatłoczone i spóźniające się autobusy komunikacji miejskiej.

Możliwość wznowienia kursów została rozpatrzona przez urząd marszałkowski. Przejęciem połączenia zainteresowało się kilku prywatnych przewoźników, jednak okazało się, że żaden nie jest w stanie zapewnić taboru niezbędnego do jego obsługi. Ostatecznie umowa została podpisana z PKP.

Pociągi mają zostać ponownie uruchomione w lutym przyszłego roku. Początkowo mają kursować przez 12 miesięcy, zaś o ich późniejszych losach zadecyduje popularność wśród mieszkańców. Zdaniem kolejarzy, połączenie początkowo może nie przyciągnąć zbyt dużej ilości podróżnych z powodu tak długiej przerwy w ich kursowaniu. Za ewentualny sukces bądź porażkę, odpowiedzialny będzie rozkład jazdy. W planie są kursy co pół godziny, co powinno być dużym udogodnieniem dla osób przemieszczających się między Gliwicami i Bytomiem. Czy jednak to się sprawdzi - zobaczymy za kilka miesięcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

józek
  • józek
  • 02.05.2011 12:07

kto to ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ ;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ - za miłość do pociągów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.