Facebook Google+ Twitter

Pociągiem z Rzeszowa do Warszawy, przez Kraków. Jedziesz 6 godzin

Trasa ze stolicy województwa (Rzeszów) do stolicy województwa (Warszawa) liczy w linii prostej 303 km. Gdy jedziesz pociągiem, potrzebujesz na to minimum 6 godzin.

Rozkład jazdy PKP, lipiec 2011 r. / Fot. A. KarłowskaKraków odwiedzam z przyjemnością. Jednak nie wtedy, gdy głównym celem mej podróży jest Warszawa. Wygrany jest ten, kto może kupić bilet na samolot, wtedy rzeczywiście robisz sobie jednodniowy wypad do stolicy. Gorzej mają właściciele samochodów, najgorzej - podróżujący pociągami.

Okres wakacji. Jedno z rodziców pracuje, dojeżdża do pracy samochodem. Drugie akurat ma urlop i chce zabrać dzieci na wycieczkę. Przykładowo - Muzeum Powstania Warszawskiego albo Centrum Nauki Kopernik. Póki co, rodziny nie stać na kupno drugiego samochodu, ani też biletów na samolot. Niestety, jeśli na terenie kraju chcą się przemieszczać korzystając z usług Polskich Kolei Państwowych, powstaje kolejne utrudnienie. O krótkim, jednodniowym wypadzie do Warszawy można zapomnieć.

Choć stolice dwóch województw dzieli w linii prostej 303 km, w pociągu trzeba spędzić minimum sześć godzin (dokładnie 5 godzin 46 minut). Jeśli na podróż z dziećmi decydujemy się latem, trzeba zadbać o prowiant oraz dużą ilość wody. Pociągi są zwykle duszne, bez klimatyzacji i bez wagonów barowych.

Wspomniane ok. sześć godzin to wariant optymistyczny. Na trasie Rzeszów - Warszawa (uwzględniającej Kraków) możesz mieć nawet trzy przesiadki, tym samym spędzić w wagonie ponad dziesięć godzin. Pozostaje kombinowanie. Można jechać nieco krócej, ale w ciasnym busie (jeszcze nie zdarzyło mi się podróżować busem przestronnym), oszczędzać pieniądze i w końcu lecieć samolotem, ewentualnie zrezygnować z wizyty w Warszawie.

Jeśli czeka nas podróż służbowa, konkretnego dnia, na spotkanie o określonej godzinie, nie ma już miejsca na dowolność i grymasy. Trzeba być. Krótko mówiąc, z Rzeszowa do Warszawy służbowo – z trudem, wakacyjnie… też.

Mimo wszystko, życzę Państwu doczekania luksusu podczas przemierzania krajowych tras.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niestety, takie są fakty. Podróż pociągiem z Rzeszowa do Warszawy przez Kraków to prawdziwa katorga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.