Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16070 miejsce

Pocker the polish DOGtrotter- maskotka którą pokochał świat.

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-12-18 14:12

Co można zrobić za cztery złote? - przejechać sto tysięcy kilometrów - najtańszą światową kampanie społeczną

Litwa, Łotwa, Estonia, Grecja, UK, USA, Australia, Węgry, Czechy, Holandia, Niemcy, Turcja, Tanzania, Palma di Majorka, Orlando, Zanzibar, Sri Lanka, Maldiwy, Warszawa, Łódź, Olsztyn, Trójmiasto, Katowice, Bielsko Biała, Tychy, Pruszków... wymieniać można bez końca, bo Pocker- niezwykły pluszowy pies w rok zrobił ponad sto tysięcy kilometrów.

Pocker podróżuje z osobami które chcą go zabrać na kilka dni, pokazać swoje codzienne życie, pracę, rodzinę, czy też wakacje. Jednak cel tych podróży jest wyjątkowy: chodzi o promowanie adopcji zwierząt.
Skomplikowane? W żadnym razie! Proste i jasne zasady sprawiły, że ta kampania społeczna, z całą pewnością najtańsza światowa akcja, zyskała sympatyków w każdym zakątku ziemi.

Pockera wziąć do siebie na minimum 24h, maximum 10 dni. To my decydujemy o tym jak spedzić z nim dzień. Można zabrać go do pracy czy szkoły, w podróż, do restauracji, na wesele, na obiad do cioci, do szpitala , schroniska itp itd i podzielić się z fanami na facebooku https://www.facebook.com/PockerthePolishDOGtrotter?fref=ts własną codziennością.
Psiaka przekazujemy tylko z rąk do rąk, nie wysyłamy pocztą ani kurierem, podróżuje z nami - nie w walizce. Dbamy i uważamy jak o prawdziwego psa.
Aby hasło akcji: "Adopt! don't spend money for love" docierało do jak największej liczby osób, codziennie trzeba zrobić minimum jedno zdjęcie (fan page), i minimum jednej osobie dziennie trzeba powiedzieć, że zwierzęta się adoptuje nie kupuje.

Pocker był w polskim Sejmie i wielu szkołach, w Centrum Zdrowia Matki Polki i na wystawie "Polish Misia", kopalni, w sierocińcu dla słoni na Srilance,w studiach telewizyjnych, redakcjach prasowych i ogromnej ilości schronisk dla bezdomnych zwierząt.
Teraz odbywa "psiodróż" po Śląsku, stamtąd ruszy do Krakowa a na początku stycznia odwiedzi Izrael.

Artykuł o wyjątkowym podróżniku ukazały się między innymi w Australii, Stanach Zjednoczonych i Włoszech.

Krótki film z podróży można zobaczyć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=q3tpgYWIkAE

W okresie przedświątecznym, tym bardziej należy pamiętać, że "za miłość się nie płaci", żywy zwierzak nie powinien być prezentem. Powiększenie rodziny o ogon to poważna decyzja którą podejmujemy osobiście, tylko za siebie a nie za kogoś. Decyzja ta bowiem zmieni nasze życie przez kolejnych kilkanaście lat. Liczyć się trzeba z pewnymi ograniczeniami, kosztami, codziennymi obowiązkami.

Oh, jednak obudzić się nos w nos z roześmianym pycholem jest bezcenne!

W polskich schroniskach przebywa około 100.000 psów. Nie bój się adopcji, jeśli chcesz przygarnąć Pockera albo adoptować psa/kota - skontaktuj się z autorką projektu:

https://www.facebook.com/KasiaPisarskaFanPage?fref=ts

(kasia pisarska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.