Facebook Google+ Twitter

Początek: "Kampania w internecie". Teraz rzeczywistość

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-22 12:23

Na samym początku akcja była skierowana do najbliższych przyjaciół. W kilka dni stała się wydarzaniem na skalę ogólnopolską. Mowa oczywiście o akcji "Pomoc dla Rafaela".

Akcja polega na zbieraniu plastikowych nakrętek, z których po przetopieniu uzyskamy pieniądze na rehabilitacje czterolatka. Kampania zaczęła się od pomysłu mamy chorego chłopca - Agnieszki Morańskiej-Roder oraz jej znajomego Codiego Konrada Kuźmińskiego. Ich pomysłem było założenie na facebook'u wydarzenia.( możesz je znaleźć poprzez wpisanie w wyszukiwarkę facebook: "Zbieramy plastikowe nakrętki na rehabilitację chorego Rafaela" lub poprzez Rehabilitacja Rafaela).

Miało ono na celu znalezienie jak największej ilości chętnych osób z Polski, którzy zechcieliby pomóc. Wydarzenie nadal przyciąga wiele osób skorych do pomocy. Nadal szukani są chętni, którzy w swoich miejscowościach chcieliby założyć punkty zdawania nakrętek i zachęcać swoich znajomych do kampanii. Z minuty na minutę do akcji dołączają się następne osoby. Codziennie na skrzynkę pocztową są przysyłane dziesiątki maili.

- Dzięki zaangażowaniu Codiego akcja może w tak szybkim czasie się rozwijać, przecież to on dzięki swoim znajomością załatwił nakręcenie reportażu w TV Dami. - Mówi Agnieszka Morańska-Roder

Coś więcej o Rafim. Rafael urodził się 10 sierpnia 2007 roku. W wieku 1,5 roku Rafael wymawiał już słowo mama. Potem nastąpiła blokada. Rafael jest pogodnym, bardzo wrażliwym dzieckiem. Jak każdy zdrowy chłopiec pragnie mieć kolegów, chce być lubiany i akceptowany przez rówieśników. W jego przypadku jest to bardzo trudne. Rafael ma problemy z nawiązywaniem kontaktu wzrokowego, nie inicjuje kontaktów z rówieśnikami, do dziś nie wypowiedział jeszcze żadnego słowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kuba
  • Kuba
  • 01.08.2011 20:38

i my zbieramy, bawi sie juz cala Polska

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super pomysł .. zbieram !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.