Facebook Google+ Twitter

"Początek końca pewnej epoki". Sentymentalna podróż w czasy minione

"Początek końca pewnej epoki czyli ciekawostki i głupoty PRL-u" - pod takim tytułem Sławomir Opala i Benon Kubalewski przedstawiają swoje dwudziestoletnie zbiory z minionych czasów. W sentymentalną podróż można się wybrać do Domu Kultury "Taklamakan" od 11 do 24 grudnia 2011 roku.

Sławomir Opala podczas otwarcia wystawy. Z wielką pasją opowiada o zbiorach, które są gromadzone przez dwadzieścia lat przez niego i Benona Kubalewskiego. / Fot. Dorota MichalczakWyśmiewana dzisiaj przez wielu, nasza całkiem niedawna siermiężna codzienność, budząca dziś odruchy politowania była jednak rzeczywistością, w której wszyscy żyliśmy. Na tamte czasy nie mieliśmy większego wpływu i świadomości że realia w których egzystowaliśmy nie były całkiem naturalne.

Dlaczego mamy za tamte czasy się wstydzić?
Teraz po wielu latach, patrząc na to z pewnej perspektywy, dostrzegamy wiele absurdów, ale też i rzeczy do których tęsknimy. Paradoksem jest, że lata młodości każdego pokolenia przypadające na różne okresy w dziejach narodu wspominane są zawsze z sentymentem. Taka jest nasza ludzka natura, bo oprócz martyrologii życie codzienne toczyło się zawsze równolegle i dotyczyło większości nas.Przedmioty codziennego użytku w czasach PRL-u, dzisiaj pozostały tylko wspomnienia. / Fot. Dorota Michalczak

Na retrospektywnej wystawie zatytułowanej "Początek końca pewnej epoki czyli ciekawostki i głupoty PRL-u" w opalenickim Domu Kultury "Taklamakan", od 11 do 24 grudnia 2011 roku wystawiane są eksponaty związane z tamtym okresem.

Czytaj dalej ---->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat ten jest szczególnie ciekawy dla tych co ten czas przeżyli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli znajdę chwilę wolnego czasu, to postaram się zrobić galerię z przedmiotów, które są na wystawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam jeszcze kilka piecyków pochodzących z lat 70 i 80-tych i sprzęt grający też z tamtych czasów. Wszystko świetnie działa. Nasze wyroby wcale nie były wtedy gorsze od zachodnich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiele dzisiejszych przedmiotów przewidzianych już jest na krótki okres pracy, potem muszą zastąpić je nowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria
  • Maria
  • 13.12.2011 15:51

Nie zapominajmy ,że w bardzo wielu gospodarstwach domowych , relikwie z czasów PRL są jeszcze w codziennym użytkowaniu i o dziwo jeszcze sprawne . Ciekawe ile lat wytrzymają nowoczesne , z "naszych czasów ""urządzenia. Jak ocenią je nasze wnuki , prawnuki ..... Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.