Facebook Google+ Twitter

Początek lata z nowojorską operą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-21 18:41

Nowojorska Metropolitan Opera uczciła początek lata wielkim bezpłatnym koncertem pod gołym niebem. W Prospect Park na Brooklynie muzyki operowej słuchało kilkadziesiąt tysięcy nowojorczyków.

Koncert zatytułowany "Gwiazdy pod gwiazdami" odbył się niemal w atmosferze pikniku. Na trawie w Prospect Park zasiadły całe rodziny, z dziećmi, a nawet z psami. Wszyscy słuchali arii operowych Pucciniego i Verdiego oraz repertuaru operetkowego.

Na scenie, obok orkiestry i chóru słynnego nowojorskiego teatru operowego wystąpiło dwoje solistów. Pierwszym z nich był jeden z najlepszych obecnie tenorów świata - Francuz Roberto Alagna. Słuchacze oklaskiwali również jego żonę, świetną mezzosopranistkę pochodzenia rumuńskiego, Angelę Gheorghiu.
Dyrekcja Metropolitan Opera chce poprzez tego typu wydarzenia przekonać nowojorczyków, że opera może być sztuką dla wszystkich. W przerwie koncertu soliści gorąco zachęcali słuchaczy, by chodzili do opery.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 21.06.2008 19:45

Dlaczego koncert był darmowy? Bo udało się zaoszczędzić na honorarium dyrygenta. Z depeszy można wnioskować, że orkiestra wystąpiła bez kapelmistrza. Nb: jest to możliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.