Facebook Google+ Twitter

Początek obrad komisji hazardowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-28 13:09

Rozpoczęło się posiedzenie sejmowej komisji śledczej badającej aferę hazardową. Przesłuchani zostaną dziś kolejno posłowie PiS Zbigniew Wassermann i Beata Kempa, którzy do niedawna zasiadali w komisji.

Posłów PiS zawieszono w prawach członków komisji, by przesłuchać ich w charakterze świadków. Taką decyzję podjęli politycy Platformy Obywatelskiej, kiedy uznali, że Kempa i Wassermann mogli wpływać na kształt powstającej w Sejmie ustawy hazardowej, gdy na czele rządu stał Jarosław Kaczyński. Do wyłączenia posłów PiS z prac komisji doszło przy sprzeciwie SLD, a pod nieobecność reprezentanta PSL-u.

Według polityków PiS po przesłuchaniu Beata Kempa i Zbigniew Wassermann powinni zostać ponownie powołani do składu. Negatywny wpływ na atmosferę wokół komisji hazardowej mają oskarżenia części polityków opozycyjnych, którzy zarzucają PO utrudnianie jej prac. Zarzut dotyczy zgłaszania coraz większej liczby świadków do przesłuchania pomimo, że posłowie śledczy mają zakończyć prace do końca lutego. Coraz częściej mówi się jednak, że komisja dostanie zgodę Sejmu na pracę po tym terminie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.