Facebook Google+ Twitter

Początek sezonu. Elmot- Krause!

Dolny Śląsk jako pierwszy przywita kibiców Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd Elmot zapowiada się niezwykle interesująco, gdyż zawodnicy pojadą na klasycznych odcinkach rajdu, znanych z ubiegłych lat.

38. Rajd Elmot- Krause / Fot. Organizator rajdu38 rajd Elmot-Krause odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia. Będą to pierwsze eliminacje RSMP, ale także druga runda Rajdowego Pucharu Polski, czyli 4. Rajd Świdnicki. Aktualnie trwają zapisy drużyn, które chcą wziąć udział w zawodach. W poprzednim sezonie do walki w RSMP i RPP zgłosiło się aż 119 załóg. W tej chwili nie znamy oficjalnej liczby zgłoszonych zawodników, organizator podał jednak dokładne trasy przejazdu, oraz plan zawodów.

Nie lada gratką dla kibiców są trasy odcinków specjalnych tego sezonu. Rajd wróci bowiem na drogi w okolicy Jeziora Bystrzyckiego. Zły stan nawierzchni wyeliminował ten odcinek z mapy rajdu na kilka sezonów. Kierowcy pierwszego dnia będą jechać w górę tamy w Zagórzu śląskim, natomiast drugiego dnia pokonają tą trudną trasę na pełnej prędkości jadąc w dół w kierunku Lubachowa.

Kajto, zwycięzca 37 Elmotu / Fot. Michał TkaczykDodatkowo klasycznie Patelnie Walimskie, które w poprzednim sezonie odwiedziły ogromne ilości kibiców. Nawierzchnia odcinków specjalnych po remoncie powinny sprostać wymaganiom samochodów rajdowych, co zapewni kibicom niesamowite atrakcję. Dokładny plan tras można znaleźć na stronie organizatora 38. Elmot-Krause. Trzydniowy karnet dla fanów rajdów samochodowych kosztuje 20zł.

Pozostaje nam tylko czekać na wiosnę. Kierowcy i samochody przygotowane do walki o tytuł mistrzowski pojawią się w Świdnicy już w środę 14 kwietnia. Na jeden weekend Dolny Śląsk zmieni się w rajdową stolicę polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.