Facebook Google+ Twitter

Początek sezonu pielgrzymek w Licheniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-01 21:27

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu rozpoczął się oficjalnie sezon pielgrzymkowy, który trwa od maja do października. Tradycyjnie zainaugurowała go Msza święta w lesie grąblińskim, czyli w miejscu objawień Matki Bożej Licheńskiej.


Wokół kaplicy w lesie grąblińskim zebrało się kilkuset parafian i pielgrzymów. Miejsce znajduje się 2 kilometry od Lichenia, we wsi Grąblin. To tam, według tradycji, Matka Boża ukazała się 3 razy miejscowemu pasterzowi. Na pamiątkę tamtych wydarzeń, każdego roku w pierwszy dzień maja gospodarze sanktuarium świętują jako rocznicę objawień i oficjalne rozpoczęcie roku pielgrzymkowego.

Licheńskie sanktuarium odwiedza w ostatnich latach około półtora miliona osób rocznie. W tym roku, najważniejszym wydarzeniem będzie zakończenie prac przy budowie hospicjum. Prawdopodobnie od początku przyszłego roku placówka już będzie przyjmować pacjentów.

Innym ważnym wydarzeniem są Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe, organizowane od 16 lat w ostatni weekend lipca. Bierze wnich udział kilkanaście tysięcy osób uzależnionych od alkoholu, hazardu, narkotyków i nikotyny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pieknie jest w tym lesie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.