Facebook Google+ Twitter

Początek sezonu snookerowego

13. sierpnia startuje turniej Northern Ireland Trophy. Rozpoczyna się tym samym snookerowy sezon trwający do 1. maja, kiedy to poznamy mistrza świata. Kto tym razem ma szanse i kiedy odbędą się turnieje?

 

fot. Olgierd Górny / Dziennik Zachodni

Pierwsza sensacja – Jimmy White odpada

Northern Ireland Trophy zaczyna się 13. sierpnia, ale kwalifikacje już trwają. I pojawiają się też pierwsze niespodzianki, jak odpadnięcie Jimmyego Whitea w pierwszej fazie kwalifikacji po przegranym pojedynku z Jimmim

Michiem 5-3. Tym samym potwierdzają się opinie, że ten rok może być dla niego początkiem końca kariery - już w poprzednim spadł w światowym rankingu z miejsca 8. na 35., odnotowując razem z Paulem Hunterem dwa

najboleśniejsze spadki z pierwszej do czwartej dziesiątki.

Kandydaci do zwycięstw

Według bukmacherów największe szanse na końcowe zwycięstwo mają Ronnie O'Sullivan i John Higgins. Jak zwykle wśród najbardziej prawdopodobnej dziesiątki panuje absolutna dominacja graczy z wysp brytyjskich - kolebki światowego snookera. Co ciekawe zwycięzca ostatniego World Championship – Graeme Dott – nie jest uznawany w tym roku za faworyta, choć znając jego cierpliwość i determinację wydaje się, że będzie chciał udowodnić, że zeszłoroczny sukces nie był przypadkowy. Inni zawodnicy grając z nim będą na pewno czuli dodatkową presję gry z mistrzem, który nie jest uznawany za najlepszego zawodnika na świecie.

Zawsze groźni są wspominani Ronnie i John. Jednak ich występy są przeważnie pełne niespodzianek – w zeszłym roku na pierwszym turnieju w Belfaście żaden z nich nie dotarł do ćwierćfinałów. Nie da się jednak ukryć, że Ronnie O'Sullivan jest uznawany za najbardziej utalentowanego gracza i to do niego należą trzy rekordy najszybciej rozegranych maksymalnych breaków. Niestety razem z talentem Ronnie dostał również temperament, który stał się powodem wielu przegranych spotkań. Rozczarowujący był jego występ w ubiegłorocznym World Championship, gdzie również odpadł bardzo szybko tłumacząc swoją porażkę problemami z tipem. A był typowany na finał. John Higgins również tego turnieju nie może zaliczyć do najbardziej udanych, ale mimo to pozostaje jednym z pięciu najlepszych graczy światowego rankingu. W finale Grand Prix 2005 udało mu się jako pierwszemu na świecie zdobyć 4 ponad 100 punktowe breaki z rzędu (103, 104, 138 i 128) grając właśnie przeciwko Ronniemu.

Wśród młodych graczy nie da się nie zauważyć Neila Robertsona (rocznik '82), który już jako czternastolatek zdobył ponad 100 punktowego breaka w jednym z turniejów rozgrywanych w Australii, ustanawiając tym samym rekord. Aktualnie zajmuje 13. miejsce w rankingu, ale są duże szanse na to, że w tym roku je poprawi.

Kalendarz turniejów

2006:

Northern Ireland Trophy (Waterfront Hall, Belfast) -> 13.-20. sierpnia;

Pot Black Cup -> 2. września;

Grand Prix (Aberdeen Exhibition & Conference Centre) -> 21.-29. października;

UK Championship (York Barbican Centre) -> 4.-17. grudnia;

2007:

The Masters -> 14.-21. stycznia;

Malta Cup (Hilton Conference Centre, Portomaso) -> 29. stycznia - 4. lutego;

Welsh Open -> 11.-18. lutego;

China Open (Beijing University Student Gymnasium) -> 25. marca - 1. kwietnia;

888.com World Championship (The Crucible Theatre, Sheffield) -> 21. kwietnia - 7. maja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.