Facebook Google+ Twitter

Początek szczecińskiej "Krzemowej Doliny"?

Branża IT jest jedną z tych dziedzin naszego życia, gdzie innowacyjność jest warunkiem niezbędnym do odniesienia sukcesu. Tydzień temu na stronach ComputerWorld pojawił się artykuł dotyczący najbardziej innowacyjnych firm z tego sektora.

Łukasz Miler / Fot. materiał prasowy- Firma naprawdę innowacyjna jest zazwyczaj owocem pasji, głębokiej wiedzy popartej ciekawością badacza i skłonnością do ryzyka przedsiębiorcy- pisze we wstępie do swojego artykułu Dorota Konowrocka.

Na liście najbardziej innowacyjnych firm znalazły się: One2Tribe, Evatronix, Nexwell Engineering, Codility.com, Professor.IT, 9LivesData, Poleng, Creotech, Primespeech, RoboNet, Media Recovery oraz szczecińska forma Vivio. Twórcy wspomnianej wcześniej listy przygotowali także sondę na najbardziej innowacyjną firmę IT w Polsce. W chwili obecnej pierwsze trzy miejsca zajmują: One2Tribe, Evatronix i Nexwell Engineering (razem 75 proc. głosów); na czwartej pozycji uplasowała sie Vivio z 11 proc. Nadal można zagłosować pod tym adresem.

W jaki sposób na liście pojawiła się Vivio?

"Głównym oskarżonym o sukces firmy Vivio (obecnie Picco)" jest jej prezes i zarazem właściciel Łukasz Miler. Wszystko rozpoczęło się od przerwanych studiów informatycznych na Politechnice Szczecińskiej oraz zdobycia kilkuletniego doświadczenia projektanta i animatora w jednej ze szczecińskich agencji interaktywnych. Później, wraz ze wspólnikami, powołał do życia spółki Capricom Interactive i Capricom Mobile (które mogły pochwalić się projektami dla takich firm jak: Disney, BMW, Playlogic, EIDOS Interactive czy Sony Pictures). Kolejnym etapem była firma Vivio, która w marcu tego roku przekształciła się w nową, w pełni niezależną spółkę - studio kreatywne Picco. Warto też wspomnieć, że w czerwcu Łukasz Miler pozyskał inwestycję o wartości 0,5 miliona dolarów przeznaczoną na realizacje projektów na platformy iPhone, iPad oraz Facebook.

- Chcemy, aby nasze studio miało w sobie duży pierwiastek rock'n'rolla. Chcemy tworzyć oryginalne, często odważne projekty. W ramach naszego studio powołaliśmy do życia także mały sub-brand wonderwhale twitter.com/wonderwhale), który jest naszą wewnętrzną grupą zajmującą się nowymi pomysłami, a tym samym sposobem na realizację ciekawych projektami, które czasami odstają od głównej linii tego, co robimy - mówi Miler.

W chwili obecnej studio kreatywne Picco przygotowuje się do wypuszczenia jeszcze przed świętami dwóch aplikacji na iPhone'a oraz iPad'a. Z kolei na styczeń ekipa Milera planuje premierę kolejnego projektu na Facebooka. Pozostaje nam życzyć powodzenia i czekać z cierpliwością na powstanie szczecińskiej "Krzemowej Doliny".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

real
  • real
  • 08.02.2012 02:17

o rany... kolejna krowa ktora nie daje mleka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.