Facebook Google+ Twitter

Poczet Powstańców Warszawskich

Wschodnia pierzeja Alej Ujazdowskich w Warszawie na odcinku między ul. Piękną a Placem na Rozdrożu od ponad miesiąca zmieniła się w szczególną galerię. Prezentuje ona fotograficzne portrety 800 Powstańców Warszawskich przygotowane w 2013 r.

1 z 26 Następne zdjęcie
Zdjęcie: fot. Jolanta Dyr - uliczna galeria, której nadałam własną nazwę Poczet Powstańców Warszawskich to Akcja Fotograficzna 1944|70|2014 mająca na celu upamiętnienie współcześnie żyjących Powstańców Warszawskich i osób
fot. Jolanta Dyr - uliczna galeria, której nadałam własną nazwę Poczet Powstańców Warszawskich to Akcja Fotograficzna 1944|70|2014 mająca na celu upamiętnienie współcześnie żyjących Powstańców Warszawskich i osób

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ja także wielokrotnie mijam tą wystawę. Sama tez dość często po raz kolejny się zatrzymuję, by obejrzeć kolejne portrety. Często widzowie są zadumani, albo komentują z przejęciem oglądane portrety - dlatego może nie fotografowałam widzów, lecz wystawę.

Ale i dzisiaj wieczorem gdy wracając do domu mijałam ją jadąc rowerem widziałam kilka grupek osób zatrzymujących się obok plansz ze zdjęciami mimo, ze światło padało na fotografie wyłącznie z sąsiadujących z galerią ulicznych lamp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała akcja. Przechodzę obok wystawy kilka razy w tygodniu i zawsze widzę przechodniów zatrzymujących się, refleksyjnie oglądających zdjęcia. Dzisiaj kilkuosobowa rodzina, prawdopodobnie z osobą z ekspozycji, robiła pamiątkowe zdjęcia. To było bardzo wzruszające.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inicjatywa doskonała!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też bym zrobiła bez przechodniów i wstałabym o 5 rano aby zrobić zdjęcia. świetny pomysł organizatorów , a dzięki autorce dowiedzieliśmy się o nim. Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy projekt fotograficzny, pokazany i opisany w niemniej interesujący sposób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Darku, to moja wina, że nie pokazałam przechodniów. Robiąc zdjęcia i wybierając je do galerii chciałam pokazać głównie wystawę, a nie oglądających ją przechodniów, stąd skracane kadry, ograniczane często do plansz prezentujących portrety. Długie plany robiłam kilkakrotnie celowo wybierając te z mniejsza ilością ludzi, choć może to błąd.

Można mi wierzyć lub nie, że ludzie i to w różnym wieku się tutaj zatrzymują i oglądają zdjęcia. Ale na pewno warto samemu sprawdzić jak to jest w rzeczywistości. Co prawda kończą się wakacje i spacerujących będzie mniej niż zwykle w środku lata, ale warto samemu, jeśli to możliwe przejść w al. Ujazdowskie i rzucić okiem na wystawę.

I ... choć się tego zapewne nie dowiem, to miło mi będzie, jeśli mój materiał zachęci kogokolwiek do takiego spaceru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko coś mało tych przechodniów, choć akcja godna podziwu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.