Facebook Google+ Twitter

Poczta chce zamknąć 2 tysiące urzędów. Zamiast nich powstaną agencje

Poczta Polska rozpoczyna pilotażowy program zamykania urzędów pocztowych i zastępowania ich agencjami. W początkowej fazie zlikwidowanych zostanie 115 placówek. Na ich miejsce powstanie od 200 do 300 agencji.

Udziela się zgody na kopiowanie, rozpowszechnianie oraz modyfikowanie tego dokumentu zgodnie z warunkamiGNU Licencji Wolnej Dokumentacji, w wersji 1.2 lub nowszej opublikowanej przez Free Software Foundation; bez niezmiennych sekcji, bez treści umieszczonych n / Fot. Burt/Wikimedia CommonsPilotaż odbędzie się w okręgach krakowskim, chorzowskim i warszawskim - donosi Rzeczpospolita. Poczta chce dotrzeć do miejsc, w których obecni są klienci, czyli na przykład do centrów handlowych. Prowadzone są rozmowy z dużymi sieciami. Na pierwszy ogień pójdzie 115 urzędów pocztowych, które zostaną zastąpione agencjami. Akcja rozpocznie się w grudniu lub styczniu i potrwa około 2 miesiące.

Jeżeli pilotaż przyniesie oczekiwane efekty poczta zamknie nawet 2 tys. urzędów. Szacowana oszczędność płynąca tej operacji to około 150-200 mln złotych.

Z nową strategią poczty wiążą się zwolnienia. Operator chce zatem przenieść pracowników do swoich sortowni listów i paczek.

Rynek zmniejsza się według wyliczeń Poczty o ok. 10 procent w skali roku. Jeżeli trend się nie zmieni, instytucja zarobi o 400 mln złotych mniej i będzie musiała zwalniać pracowników na skalę większą niż zaplanowana do 2015 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Adam Kowal
  • Adam Kowal
  • 07.11.2010 17:25

Nie macie pojęcia o czym piszecie jeśli chodzi o komputeryzacje na poczcie.
Ja pracuję 20 lat na poczcie i właśnie system komputerowy wprowadził spowolnienie doręczania np.listów poleconych,listy leżą nie raz tydzień bo nie ma kto wpisywać tych listów,kiedy listy polecone były wpisywane ręcznie listonosze wychodzili wcześniej do rejonów i nie było zaległości teraz nieraz zamiast o 9 wychodzimy do rejonu o 11 lub 12.
Beznadziejne programy komputerowe,psujące się drukarki,zacofanie,brak ludzi do pracy w okienkach pocztowych i w służbie doręczeń za to administracja i związki zawodowo rozbudowane do granic wytrzymałości.Nepotyzm,kolesiostwo i dbanie tylko o interesy dyrekcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

2 tysiące urzędów ma dać oszczędności rzędu 200 mln złotych.
Czyli na jeden urząd przypada 100 tys.
8,33 tys. miesięcznie.

A to tylko same oszczędności, czyli po odjęciu kosztów zastąpienia przez agencje.

To ja się pytam, dlaczego przez ostatnie 20 lat, ktoś pozwalał na to, żeby lekką ręką dopłacać ponad 8 tys. do urzędu miesięcznie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poczta i PKP to wzorcowe przykłady przekształceń strukturalnych, ktore maja na celu wszystko, z wyjątkiem prawa klienta do coraz lepszej obsługi. Klient jest elementem, ktory plącze sie upierdliwie między interesami spółek, zwiazków zawodowych, rad nadzorczych i pracowników usiłujacych wykonywac - w warunkach, jakie tworza dyrekcje - swoja robotę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Próbowałem Ewo - odesłano mnie do innego urzędu, bo doręczyciel pracuje w innej placówce. Gdybym miał czas, na pewno złożyłbym reklamację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I świeć Panie nad Jej Duszą. Przepraszam, ja tak za Rafałem.
Dawno powinni zrobić z nią porządek i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Szukanie niszy, jak pisze Mariusz, usługi bankowe, wszystko jedna wielka pomyłka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rafale! I ja miałam takie liczne zagwozdki z przesyłkami poleconymi i nie tylko. Proponuję Ci złożyć wizytę u naczelnika "Twojego" urzędu PP. To skutkuje. Doręczyciele (co ich nie usprawiedliwia w dostarczaniu loco przesyłek poleconych) - uginają się pod ciężarem ulotek reklamowych.
Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do samej istoty problemów poczty/z pocztą: odpolitycznić/zrestrukturyzować/wprowadzić nowoczesny model biznesowy/uwolnić wszelkie przesyłki pocztowe - amen :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poczta niech się zamknie... w całości. Teraz, natychmiast, na zawsze. Ziemniaki, wkładki higieniczne i skarpetki można kupować gdzie indziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, pamiętam jak dyskutowaliśmy kiedyś o poczcie. Zmieniłem miejsce zamieszkania i pod tym względem tragedia. Listonosz nie przynosi poleconych do domu. Żeby wysłać takowy minimum pół godziny stania w kolejce. System zarządzania, jak z głębokiej komuny. Ja nie mam pretensji do pracownic tego urzędu - muszą przebić się przez milion papierków, żeby list nadać/wydać - w czasach komputerów to, w jaki sposób funkcjonuje poczta jest niepojęte... Na biurku leży awizo - jutro kolejne 30 min. stania w kolejce :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

I to jest, moim zdaniem, dobry pomysł. Początki takiej restrukturalizacji są zawsze trudne zważywszy na fakt, że PP jest ogromnym molochem i do tego mało reformowalnym. Ostatnio moja przesyłka wysłana z Łodzi w okolice Opola wędrowała trzy tygodnie. Podobno utknęła po drodze w tzw. węźle warszawskim.
Marku! Także uważam, że blokowanie działalności innych firm pocztowych zakrawa na skandal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.