Facebook Google+ Twitter

Poczta elektorniczna objęta tym samym prawem, co tradycyjna

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-24 13:56

Korespondencja elektorniczna jest chroniona tak samo jak tradycyjna. Za włamanie na konto email możemy odsiedzieć nawet 3 lata.

Poczta elektroniczna podlega takiej samej ochronie jak tradycyjna. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Personal_Computer_774.JPGW czerwcu br. mieszkaniec Krosna zgłosił się na policję, z informacją, iż nie ma dostępu do swojego konta e-mail. Podejrzewał, iż ktoś podmienił jego hasła i zagarnął korespondencję elektroniczną.

Komenda Miejska w Krośnie we współpracy z firmą, która świadczyła usługi poszkodowanemu na swoim serwerze, odnalazła adres IP komputera, z którego dokonano modyfikacji. Aresztowaną osobę oskarży się o utrudnianie pokrzywdzonemu dostępu do danych informatycznych oraz udaremnianie zapoznania się z treścią informacji. Grozi jej za to 3 lata pozbawienia wolności.

Podobny przypadek niedawno nagłaśniany był w mediach. Poszkodowany zgłosił się na policję z podejrzeniem, iż jego konto na popularnym serwisie Nasza-Klasa używane jest do podszywania się pod jego osobę i wysyłania obraźliwych listów.

Uzyskanie dostępu do prywatnej korespondencji elektronicznej przez osoby nieuprawnione jest przestępstwem. Podlega ona bowiem takiej samej ochronie, co listy tradycyjne. Podobnie jest z korespondencją prywatną w miejscu pracy. Pracodawca nie ma prawa jej przeglądać.

Źródło:
Dziennik Internautów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.