Facebook Google+ Twitter

Poczta i zarzuty Urzędu Komunikacji Elektronicznej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-28 21:23

Zarząd Poczty Polskiej w ciągu kilkunastu dni ustosunkuje się do zarzutów, jakie stawia spółce Urząd Komunikacji Elektronicznej. Rzecznik Poczty - Zbigniew Baranowski - powiedział, że do tego czasu władze firmy nie będa komentowały raportu UKE.

Urząd Komunikacji Elektronicznej sugeruje, że Poczta Polska powinna zwiększyć bezpieczeństwo obrotu paczkami. Wynika to z raportu opublikowanego przez UKE. Kontrola została przeprowadzona w związku z często zgłaszanymi przez konsumentów przypadkami zaginięć i uszkodzeń paczek pocztowych, a także stwierdzenia ubytków w ich zawartości.

Zastrzeżenia budzi przede wszystkim proces rekrutacji pracowników, który nie zapewnia zatrudnienia osób przygotowanym do pracy z cudzym mieniem. UKE zarzuca także słabą organizację pracy w zakresie rozładunku przesyłek, która sprzyja popełnianiu błędów. Ponadto Poczta Polska powinna poprawić system monitoringu, zwiększyć powierzchnię magazynowo-ekspedycyjną oraz stan oświetlenia swoich obiektów.

Do pozytywnych spostrzeżeń UKE zaliczył fakt, że Poczta Polska w ostatnim okresie wybudowała dwa nowe obiekty: w Pruszczu Gdańskim oraz Zabrzu, przystosowane do obsługi dużych ładunków pocztowych.

Po raz pierwszy w trakcie kontroli dokonano oceny kontrolowanego węzła pod kątem bezpieczeństwa obrotu.. Do obiektów najlepiej ocenionych przez inspektorów UKE należą węzły we Włocławku, Zielonej Górze, Ciechanowie, Rzeszowie, Zabrzu i Olsztynie. Najsłabsze oceny otrzymały natomiast węzły w Piotrkowie Trybunalskim, Koluszkach, Płocku i Ostrołęce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.