Facebook Google+ Twitter

Poczta na Pomorzu spóźnia się z przesyłkami

Poczta Polska znów nas zawodzi. Mieszkańcy województwa pomorskiego oczekują na przesyłki ponad 2 tygodnie.

Zdjęcie ilustracyjne z Łodzi / Fot. Grzegorz Gałasiński12 listopada ruszyła nowa sortownia pocztowa w Pruszczu Gdańskim. Przeniesiono tam rozdzielnie z Gdyni, Gdańska i Tczewa. Niestety, hala powstała, lecz ludzi do pracy zaczęło brakować. Stąd opóźnienia.

- Od ponad dwóch tygodni czekam na moją umowę zlecenie, którą jeszcze muszę odesłać. Nadal jej nie ma, a moi rodzice nie mogą podstawowych rachunków zapłacić, bo ich po prostu w skrzynce nie ma - żali się Alicja Ufa studentka z Gdańska

Z powodu kłopotów poczty cierpią użytkownicy największego polskiego serwisu aukcyjnego. Duża część Pomorzan wysyła e-maile z pretensjami do sprzedających, że nie otrzymali jeszcze paczki. Sprzedawca nic praktycznie nie może uczynić. Dość popularnym ostatnio wyjściem jest zlecanie usługi firmom kurierskim. Koszta są trochę wyższe, ale przesyłka dociera na czas. Kurier popularnej firmy na Pomorzu (nie chce podać swoich danych) potwierdza zwielokrotnione kursy do mieszkańców Trójmiasta.

- 3 listopada zamówiłem mp3 dla siostry na Mikołajki. Obawiam się, że paczka została zagubiona - mówi Adrian Wiński z Gdańska. - Wysłałem już niejednego e-maila do sprzedającego, a on jedynie mógł podać mi datę wysyłki...

"Gazeta Wyborcza" podała, iż na 320 etatów przygotowanych w pruszczańskiej sortowni, obsadzone jest tylko 280. Poczta obiecuje poprawę i ma ponoć pomysł, jak dostarczyć świąteczne kartki na czas. Mają zostać podpisane umowy z firmami zewnętrznymi, które mają podać pomocną dłoń w świadczeniu usług. Pomogą listonoszom oraz rozwozicielom paczek. - Sytuacja powinna się unormować tak, by świąteczne przesyłki doszły na czas - komentuje całą sytuację Jacek Przyborski, rzecznik prasowy pomorskiego oddziału poczty.

- Skoro już tyle czekamy na listy, następne dwa tygodnie, czy miesiąc, różnicy nam nie zrobią - komentuje z ironią pan Jan Bogucki z Elbląga, często wysyłający listy do rodziny na Pomorzu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Zgadzam się z Tomkiem, brakujące etaty to tylko oficjalny wykręt

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak dobrze, że wysyłam mailowe kartki światęczne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.12.2007 10:28

jak co roku jesteśmy zaskoczeni zimą, która właśnie przyszła ( choć zawsze jest o tej porze roku ) i zaskakują nas kartki świąteczne, które dostajemy po świętach :)
no nic nowego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wydaje mi sie by 40 osob (320-280=40) radykalnie poprawilo sytuacje... problem chyba lezy gdzie indziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.