Facebook Google+ Twitter

Poczta Polska zapowiada podwyżki cen usług

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-21 15:05

Obchodząca 450-lecie Poczta Polska zapowiada poprawę jakości usług, ale również podwyżki opłat.

Podczas prezentacji związanych z rocznicą monet kolekcjonerskich i znaczka pocztowego dyrektor generalny spółki Andrzej Polakowski mówił o bogatej tradycji Poczty, jednak przede wszystkim o planach inwestycyjnych. Dyrektor przyznał, że obecnie klienci nie do końca są zadowoleni ze świadczonych przez spółkę usług i mają do tego prawo. Z tego powodu planowane jest usprawnienie pracy zwłaszcza w kontekście zapowiadanego uwolnienia rynku usług pocztowych.

Andrzej Polakowski potwierdził informację o planowanych podwyżkach cen usług. Ich wysokość jest obecnie negocjowana z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Dyrektor chciałby, aby podwyżki opłat nastąpiły od 1 stycznia, jednak przyznał, że nie jest to już możliwe.

Na wydanych z okazji rocznicy Poczty Polskiej znaczkach znajdują się podobizny jej twórcy: króla Zygmunta II Augusta, Włocha Prospera Provany - dworzanina króla i pierwszego zarządcy Poczty oraz Sebastiana Montelupiego - członka rodziny, która przez prawie 100 lat kierowała tą służbą.

Z kolei Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu trzy monety: złotą o nominale 200 złotych, srebrną - 10-złotową oraz 2-złotową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.