Facebook Google+ Twitter

Poczta Polska zmienia oblicze. Stanie się potęgą finansową?

Obecna działalność Poczty Polskiej ukierunkowana jest w dużej mierze na zarabianiu dzięki przesyłkom listowym. Obecne usługi finansowe ograniczają się jedynie do wpływów z przekazów gotówkowych, wpłat itp. Już niedługo ma się to zmienić

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Poczta_Polska_Mailbox.jpg&filetimestamp=20060606114417 / Fot. burts/CC 3.0Poczta Polska zapowiada zmiany, czytamy na tvp.info. Zmienią się proporcje wpływów oraz struktura. Już niedługo w ofercie znajdą się między innymi produkty ubezpieczeniowe z grupy komunikacyjnych i majątkowych. Dodatkowo pojawią się usługi z bankowe, czyli depozyty, kredyty oraz rachunki.

Poczta szacuje, że w ciągu najbliższych trzech lat przychody powinny wzrosnąć z 34 mln złotych do 230 mln złotych. Przewidywana jest jeszcze zmiana w zakresie pośrednictwa finansowego. Z 600 stanowisk finansowych ma powstać ponad 8 tysięcy oddziałów zajmujących się pośrednictwem finansowym.

W planach jest również utworzenie dodatkowo około tysiąca placówek Banku Pocztowego. W sieć produktów bankowo-ubezpieczeniowych zostaną zaangażowani również obecni pracownicy Poczty Polskiej od oddziałów po doręczycieli, czyli listonoszy.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wojas
  • Wojas
  • 14.03.2012 13:58

A po co mam latać z przelewami czy wypłatą gotówki na pocztę skoro online mogę zrobić na skarbonkowym e getinonline? I do tego nic nie płacę. Wygoda i oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 09.03.2012 21:12

Poczta Polska to dziadostwo. Żeby przesyłkę uznać za niedoręczoną i tym samym móc złożyć reklamację, musi minąć 14 dni roboczych, czyli w praktyce list priorytetowy mogą doręczyć po 3 tygodniach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Póki co trudno im dostarczyć list i paczkę, i przydałoby się wpierw poprawić jakość podstawowych usług. Inaczej PP nic nowego nie zbuduje lecz po otwarciu rynku padnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gość
  • gość
  • 09.03.2012 09:11

na wiadomościach powinien powstać dział "z prasy" albo "przegląd prasy", co piszą inni" lub coś w tym stylu bo jeżeli czytałem te informacje wcześniej na innych serwisach czy portalach to po jaką cholerę powielać jeszcze tutaj jako new skoro to już tylko odgrzewany kotlet.
Kiedy ci wasi pisarze nauczą się,że dziennikarz powinien ruszyć d... i iść w Polskę szukać wiadomości,a nie siedzieć i kopiować co już inni napisali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.