Facebook Google+ Twitter

Poczta Polska zmienia się, by wejść na giełdę w 2013 roku

Od 1 stycznia 2013 r Poczta Polska planuje radykalne zmiany. Resort administracji nadzorujący spółkę chce by pod koniec roku 2013 Poczta Polska wkroczyła na giełdę.

(Poczta Polska) in Jelenia Góra / Fot. Burts/wikimedia Creative Commons 3.0Już od lipca ubiegłego roku zarząd spółki Poczta Polska zapowiada radyklane zmiany. Wreszcie firma zaczyna wypracowywać zyski - informuje Hotmoney

Jerzy Józkowiak - prezes Poczty Polskiej powiedział, że na koniec roku 2011 spółka zanotowała dodatni wynik finansowy w granicach 158,8 mln zł, rok wcześniej była to kwota 62,5 mln zł. Przed 2010 rokiem firma przynosiła głównie straty.

Poczta Polska informuje, że udało się jej skutecznie ograniczyć koszty, nie mniej jednak wciąż boryka się z problemem spadających przychodów ze sprzedaży usług pocztowych. Na początku tego roku w spółce zmieniła się struktura organizacyjna, zmniejszono ilość oddziałów rejonowych z 62 na 17. Jak podaje Forsal.pl w kraju było aż 8345 placówek pocztowych. Zatrudniano około 90 tys pracowników na koniec 2011 r. Porównując dane z roku 2010, zmniejszono liczbę etatów o 3 tys.

Jak twierdzi prezes spółki zastał firmę nieprzygotowaną do liczenia kosztów i przychodów, ale właśnie dlatego wraz z zarządem podjął się tego wyzwania i postarają się mu sprostać. Poczta Polska jest dość dużą firmą i zmian nie da się wprowadzić z dnia na dzień. Nowy zarząd podjął już skuteczne działania naprawcze spółki.

Posłowie dość sceptycznie podeszli do nowych projektów zarządu Poczty Polskiej, zwłaszcza w kwestii ograniczenia placówek na wsiach i skrócenia czasu pracy urzędów pocztowych.

Resort administracji i cyfryzacji chce by w przyszłym roku spółka wkroczyła na rynek giełdowy, stąd te radykalne zmiany jakie planuje firma.

Od 1 stycznia 2013 r. rynek usług pocztowych zostanie otwarty, dlatego kwestią kluczową dla tych planów będzie sytuacja finansowa Poczty Polskiej w 2013 r. - powiedziała wiceminister administracji i cyfryzacji, Małgorzata Olszewska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.