Facebook Google+ Twitter

Poczta Polska znów skarży InPost

Poczta Polska zaskarży przetarg wygrany przez konkurencyjny InPost. Podstawą do takich działań jest dowodzenie marnej jakości InPostu wobec wrażliwego charakteru usług obejmujących, m.in. obsługę korespondencji administracji rządowej.

W tym roku InPost przystąpił do 38 przetargów publicznych i wygrał 27 z nich. Jedyny poważny konkurent na rynku usług pocztowych to nikt inny jak Poczta Polska. Przegrana PP i zaskakujące wpadki InPostu wciąż budzą wiele głosów zdumienia. Przełamanie monopolu Poczty Polskiej nie wydaje się przynosić spodziewanej poprawy jakości usług, zaś dominacja nowych firm to jakby pozory naciągane wybranymi statystykami.

Dostarczanie korespondencji do administracji rządowej i tym podobne usługi, to jeden z przedmiotów przetargu jakie organizował Centrum Usług Wspólnych (CUW). Wygrana InPostu spotkała się jednak z twardym stanowiskiem Poczty Polskiej. PP broni swojej pozycji i wskazuje, że oferta konkurencji winna być odrzucona jako najtańsza i wadliwa. Odwołanie PP rozpatrzy Krajowa Izba Odwoławcza.

Warto przypomnieć, że 11 grudnia br. Poczta Polska odniosła pewien sukces, aczkolwiek można go rozpatrywać raczej w kategoriach zwycięstw pyrrusowych. KIO uznając wnioski PP postanowiła unieważnić wcześniejszy wybór InPostu na doręczyciela rządowej korespondencji i kilku innych usług. Odtajniono bezprawnie utajniony formularz cenowy InPost, powtórzono procedury, po czym znów zwyciężył InPost.

Skrzynki pocztowe w Gdański. Skrzynka zielona była dla listów doręczanych na terenie miasta. By Felix O (Gdańsk Poczta - Post Boxes in red and green, 1995) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons / Fot. Felix OW jakimś stopniu wygrana InPostu jest na miarę niegdysiejszych cudów zamawianej rozmowy "błyskawicznej" i równie rychłej realizacji zamówienia, co mogło się zdarzyć. Poczta Polska zatem żali się: "Jednak zanim KIO zdążyło sporządzić pisemne uzasadnienie wyroku, a PP zapoznać się z odtajnionym formularzem cenowym InPost, CUW tego samego dnia, 11 grudnia br. ponownie wybrało ofertę InPost. Stało się to po upływie niespełna dwóch godzin od ogłoszenia wyroku przez KIO" – jak podaje parkiet.com.

Ponadto PP już wcześniej zwracała uwagę, że wrażliwy charakter świadczonych usług nie powinien być kryterium pomijanym na rzecz korzystniejszej oferty cenowej konkurencji. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa, a tutaj PP pragnie zaznaczyć swoje doświadczenie i obecność jako długoletni jedyny usługodawca na krajowym rynku.


źródło: parkiet.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A jednak jest prawdopodobieństwo zmowy sądowej, są nawet dokumenty stwierdzające, że jednak krakowskie sądy jako zleceniodawca przetargu na usługi pocztowe tradycyjnie coś sknociły.
Wyższość Poczty Polskiej nad inPostem jest taka:
- godziny odbioru zazwyczaj do godz. 20.oo( Stefczyk i Ruch tylko do 17.00)
- jakość na Poczcie nikt nie namawia na konto SKOK
- odbiór w kioskach Ruch to kolejny skandal i odbieranie poczty w dziupli zazwyczaj u mało rozgarniętych kioskarzy i łamanie tajemnicy adresu odbiorcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.