Facebook Google+ Twitter

Pocztowcy chcą podwyżek. I to zaraz

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-19 07:07

W południe zostaną wznowione negocjacje między Dyrekcją Generalną Poczty Polskiej a związkowcami, okupującymi budynek Dyrekcji w Warszawie.

Przedmiotem sporu są podwyżki płac. Ustalono już, że będą one wynosić 400 złotych brutto. Teraz rozmowy dotyczą terminu ich wprowadzenia. Dyrektor proponuje datę 1. sierpnia. Większość związków domagała się wzrostu płac od 1-go kwietnia. Podczas ostatnich rozmów związki zgodziły się już na maj.

Dyrektor Generalny Poczty Polskiej Andrzej Polakowski tłumaczy jednak, że poczty nie stać na wprowadzenie podwyżek w tym terminie. Zaznacza on, że poczta do końca roku mogłaby nie zachować płynności finansowej. Dyrektor podkreśla, że sierpień to granica możliwości finansowych firmy.

Kilkudziesięciu protestujących z 38 związków zawodowych okupuje budynek dyrekcji od ósmego maja. Jeden z protestujących, Ireneusz Wojtyna, zaznacza, że nie wiadomo, do kiedy w nim pozostaną. Ma jednak nadzieję, że dzisiejsze rozmowy będą ostatnimi.

Pomoc w rozwiązywaniu problemów Poczty Polskiej zaoferował Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk. W czerwcu planuje on obrady Okrągłego Stołu w tej sprawie. Udział w obradach mieliby wziąć związkowcy, dyrekcja, pracownicy, a także parlamentarzyści.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.