Facebook Google+ Twitter

Pocztowcy sprawdzą czy płacisz abonament

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-12 07:32

Pocztowcy tworzą grupę urzędników, którzy sprawdzą, czy posiadacze radia i telewizji płacą abonament - pisze dziennik "Polska". Ogłoszenia o pracy w charakterze kontrolera pojawiły się w wielu urzędach pocztowych w kraju.

Dziennik "Polska" pisze, że pracownicy poczty nie mają jednak uprawnień, aby wchodzić do mieszkań i dokonywać kontroli bez zgody lokatora. Nie mogą też żądać dokumentów potwierdzających opłacanie abonamentu. Takie uprawnienia mają tylko policjanci, przeważnie po otrzymaniu nakazu prokuratorskiego od sądu.
Do tej pory kontrole w domach przeprowadzali listonosze, w ramach dodatkowych obowiązków. Chodzili po domach i obserwowali czy ich lokatorzy mają odbiornik radiowy bądź telewizyjny, a następnie pytali czy opłacany jest abonament. Za takie działania dostawali dodatek do pensji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tego typu plotki słyszałem już nie raz. Po pierwsze - nie mogą wejść do domu, jeśli ich nie wpuszczę. Po drugie, jeśli wpuszczę, to zobaczą tylko to co zobaczą, czyli korytarz, względnie duży pokój, bo po całym mieszkaniu nie mam potrzeby ich oprowadzać. Dalej, jeśli zobaczą, że w domu Kowalskiego gra telewizor, to nic żadnemu urzędowi nie daje. Kowalski ma całą rodzinę i znajomych za świadków, że telewizora nie ma, a nawet żeby opinia policjanta była materiałem dla sądu - musi być ich dwóch. Więc co powie listonosz i tak nie ma prawnego znaczenia. Cóż - prokurator mógłby co prawda podpisać nakaz rewizji, gdyby akurat prokuratorzy nie mieli absolutnie innych zajęć. Podsumowując - nie ma sposobu żeby w świetle istniejącego w Polsce prawa zmusić obywatela do płacenia abonamentu RTV. IMHO, jest to dobrowolna składka fanów polskich seriali i teleturniejów na ich utrzymanie i rozwój. Jeśli oglądasz ww. programy, bądź w porządku, bądź uczciwy i płać, jeśli wolisz National Geographic czy filmy z HBO, C+, DVD czy kina - nie daj się doić i nie płać. Bo za kablówkę płacisz. Za kanały filmowe płacisz. Za film na DVD płacisz. Za bilet do kina płacisz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.