Facebook Google+ Twitter

Pocztowcy zatruli się klejem

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2007-03-23 08:14

Pięciu pracowników Poczty Polskiej w Komornikach trafiło wczoraj do szpitala z objawami zatrucia. Toksyczną substancją okazał się klej do tipsów, wysłany do jednego z gabinetów kosmetycznych w Gorzowie Wielkopolskim.

– Przed godziną 7 pięciu pracowników załadowujących korespondencję do Gorzowa Wielkopolskiego, poczuło nieprzyjemny zapach wydobywający się z jednej z przesyłek – wyjaśnia Jerzy Sygidus, rzecznik prasowy Poczty Polskiej w Wielkopolsce. – Wózek z przesyłkami od razu został wystawiony na zewnątrz. U pracowników poczty pojawiły się jednak odruchy wymiotne. Wezwano pogotowie ratunkowe, policję, a także Straż Pożarną.

– Poszkodowanych zabrano na Oddział Toksykologii Szpitala imienia Raszei w Poznaniu – mówi Sygidus. – Do placówki zgłosili się także pracownicy wcześniejszej zmiany. Większość została zwolniona do domu, tylko trójkę zatrzymano.
Dzisiaj pozostali pracownicy poczty w Komornikach prawdopodobnie wyjdą ze szpitala.

– Jeżeli nie będzie komplikacji, pacjenci nie będą dłużej hospitalizowani – twierdzi Magdalena Głębocka, lekarz dyżurny na Oddziale Toksykologii Szpitala imienia Raszei. – Było to ostre zatrucie. Groźną przesyłką zajęli się strażacy z Oddziału Chemicznego Państwowej Straży Pożarnej. – Strażacy zebrali substancję i przekazali ją policji – mówi Wojciech Mazur, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Próbka substancji trafi do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. – Nadawca i odbiorca przesyłki deklarują, że stłukła się buteleczka, w której znajdował się klej do tipsów – mówi Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. – Pewność będziemy mieli dopiero po przeprowadzeniu badań. Borowiak podejrzewa, że do zdarzenia doszło ze złego zabezpieczenia przesyłki.

Katarzyna Fertsch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.