Facebook Google+ Twitter

Pocztowcy zawiesili strajk

Mieszkańcy Łodzi odetchnęli z ulgą. Po trzech dniach, zakończył się strajk pracowników Poczty Polskiej w województwie łódzkim. Pocztowcy mówią jednak, że jeśli nie dostaną tego, co im obiecano, znów zaczną strajkować.

 / Fot. Daniel SiwakTrzydniowy protest pracowników Poczty Polskiej w województwie dał się we znaki mieszkańcom regionu. W Łodzi nieczynnych było ponad pięćdziesiąt urzędów, a w województwie nawet sto. Oficjalnie akcja protestacyjna zakończyła się 4 lipca 2007 roku o godzinie 23.00.

Teraz na szczeblu ogólnopolskim będą kontynuowane rozmowy zmierzające do podpisania pakietu osłon socjalnych. Prócz osłon, pracownicy poczty domagali się wzrostu płacy do 1300 zł i zwiększenia liczby pracowników, którzy będą mogli zastępować pozostałych pracowników w sezonie urlopowym i podczas chorób.

- W ciągu 2 tygodni firma dokona analizy założonych przychodów i oceni możliwości oszczędności, a ewentualne uzyskane dodatkowe środki przeznaczy w jak największym stopniu na wzrost funduszu płac - wyjaśnia Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Sytuacja powoli wraca do normyNajpierw roznoszone będą zaległe przesyłki, które przez trzy dni zamiast trafić do mieszkańców leżały w magazynach. Tak samo wyglądać będzie kwestia wypłat świadczeń pieniężnych. Najpierw swoje pieniądze dostaną te osoby, które do 5-tego każdego powinny otrzymać pieniądze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.