Facebook Google+ Twitter

Pocztowiec Poznań drugą drużyną Europy

Hokeistom Pocztowca Poznań nie udało się obronić tytułu najlepszej halowej drużyny hokeja na trawie na Starym Kontynencie. Podczas turnieju w szkockim Perth podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego wywalczyli bardzo cenne drugie miejsce.

Finał z turnieju w roku 2007 - Pocztowiec Poznań - Arminen Wiedeń / Fot. Mirosław JuszczakZespół Pocztowca Poznań odniósł kolejny duży sukces w historii klubu sięgającej roku 1932. Warto przypomnieć, iż jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w historii polskiego hokeja na trawie dwukrotnie zdołał sięgnąć po miano najlepszej halowej drużyny Europy. Miało to miejsce w latach 2003 oraz 2007. Drugie miejsce wywalczone w 2008 roku, podczas turnieju rozgrywanego w szkockim Perth, uznać należy za równie wielki sukces.

Obecni mistrzowie kraju nie mieli zbyt wiele czasu na przygotowania do turnieju, ze względu na plany kadry narodowej kolidujące z tymi klubowymi. Po dość łatwym wyjściu z grupy i pokonaniu angielskiego Catenbury oraz duńskiego Orient Lyngby, w ostatnim meczu pierwszej fazy zawodów popularna "Poczta" spotkała się z późniejszym zwycięzcą - niemieckim Crefelderem, ulegając przedstawicielowi naszych zachodnich sąsiadów 3-7. Wyjście na drugim miejscu z grupy powodowało, iż zespół ze stolicy Wielkopolski w półfinale trafiał na najlepszego rywala z drugiej grupy, a był nim nie byle kto, bo hiszpański Club de Campo Madryt.

Ilość emocji, jaką dostarczyli kibicom Pocztowca w spotkaniu torującym drogę do finału, była nad wyraz duża. W regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 6-6 i dopiero rzuty karne skuteczniej wykonywane przez nasz zespół spowodowały, że to właśnie Polacy wywalczyli miejsce w finale. Tutaj czekał już nie kto inny jak faworyt turnieju z Niemiec. Tym razem zespół Crefelder nie wygrał już z Pocztowcem tak łatwo jak w grupie i dopiero dogrywka rozgrywana do "złotej bramki" przyniosła rozstrzygnięcie w postaci wygranej Niemców.

Pomimo nieobronienia tytułu najlepszej halowej drużyny Starego Kontynentu, drugie miejsce poznańskiego zespołu należy uznać za duży sukces. Świadczy on zarówno o świetnej organizacji i pracy w samej drużynie, jak i o silnej pozycji polskiego halowego hokeja na trawie.

Ze szkockiego Perth podopieczni trenera Rachwalskiego wrócą w poniedziałek, lądując o godzinie 12.20 na poznańskim lotnisku Ławica.

Finał 19. Halowego Klubowego Pucharu Europy
Pocztowiec Poznań - Crefelder HTC 2:3 (2:2; 2:2), po dogrywce
Bramki:
1-0 - Tomasz Górny (5),
1-1 - Oskar Deecke (7-krótki róg),
1-2 - Matthias Witthaus (11),
2-2 - Rafał Grotowski (13-krótki róg),
2-3 - Matthias Witthaus (43-krótki róg).

Skład Pocztowca

bramkarze: Marcin Królikowski, Stefan Macioł; gracze z pola: Zbigniew Juszczak, Dariusz Małecki, Krzysztof Kmieć, Krzysztof Rachwalski, Piotr Mikuła, Rafał Grotowski, Krzysztof Wybieralski, Tomasz Górny, Marcin Michniak, Karol Majchrzak; trener - Zbigniew Rachwalski, II trener - Tomasz Cichy; kierownik sekcji - Michał Kawka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.