Facebook Google+ Twitter

Pocztówka z Ypisgrock w Castelbuono

Jeśli wszystkie festiwale na Sycylii w praktyce okazują się tak ciekawymi doświadczeniami jak to w Ypsigrock, to wygląda na to, że odnalazłam nową Mekkę festiwalowiczów. Tym bardziej, że pięknie, i że ceny przystępne.

Europejskie festiwale w ostatnich latach zaczeły prześcigać się w tworzeniu takich okoliczności i takiej scenerii dla muzyki, by uparci festiwalowicze chcieli odwiedzić każdy z tych zakątków i spędzać większą część swojego lata na słuchaniu nieustannie podobnej muzyki. Ta recepta działa szczególnie dobrze w przypadku takich kameralnych wydarzeń, osadzonych w rajskich pejzażach, jak to jest w przypadku Ypsigrock Festival w Castelbuono. Wystarczy dostać się do Cefalu/Messiny/Catanii/Palermo lub innego większego ośrodka na Sycylii, wsiąść w autobus lub pociąg i podążyć wgłąb niebywałych sycylisjkich gór, by znaleźć się na trzy dni na cudownej urody imprezie muzycznej.

W dzień to malutkie miasto z około XIII wieku drzemie raczej w nieustannej sjeście, uciekając przed upałem, le wieczorem zaczyna się tutaj jarmark staroci i ciekawych gadżetów oraz ekologicznej i zdrowej lokalnej żywości, gdzie można zjeść bułkę z pastą z pistacji lub potężną porcję speghetti "alla normale" z bakłażanem, pomidorem i bazylią, a potem spijać po drodze lokalne trunki i głównym traktem maszerować do XV-wiecznego zamku sycylijskich notablii, w którym uświadczymy bardzo ciekawej ekspozycji (sakralnej, archeologicznej, urbanistycznej i ze współczesną sztuką) i gdzie znajdziemy scenę naszego Ypisgrocka. Jako że Castelbuono zostało wybudowane na skale znajdującej się w samym sercu wielkiej depresji między górami, gdzie nie spojrzeć widać góry spowite chmurami i widok ten zapiera dech w piersiach.

Jak widać, wystarczy dobrze wybrać miejsce, by wprawić publiczność i krytykę w dobry nastrój, jeśli jednak uda się przy okazji sporządzić taki zestaw muzyki, byśmy byli szczęśliwi także ze względu na wrażenia słuchowe, komplementy same cisną się na usta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.