Facebook Google+ Twitter

Poczuć zapach i smak dzieciństwa

Chciałabym zostać zabrana w podróż do lat dziecięcych. Może to dziwnie brzmi, ale naprawdę jest to moje marzenie.Chciałabym móc jeszcze raz poczuć te zapachy, kolory i smaki.

Chciałabym móc przybiec do babci z bukietem polnych maków i dostać od niej z zaczarowanego pudełka najpyszniejszą landrynkę na świecie, a ukradkiem przed mamą napić się przesłodzonej kawy dziadka, której smak czuję do dziś. Miejscem które przypomina moją krainę lat dziecięcych jest Portugalia, która kusi swą tajemnicą i prostotą, gdzie uśmiech ludzi dostać można za darmo.

Z drugiej strony nasze piękne małe wioseczki posiadają nieodparty urok, któremu nie mogę się oprzeć.Marzę o tym, aby móc usiąść na drewnianej ławce, gdzieś na skraju lasu i wsłuchując się w szum strumyka usłyszeć własne myśli. Zdaję sobie sprawę, iż żyjemy w czasach konsumpcji i to czego nie możemy kupić rzadko przedstawia dla nas jakąś wartość, ale czyż piękno otaczającego świata, wymarzone egzotyczne podróże, nie rodzą się najpierw w naszych umysłach? Piękno jest w nas, trzeba tylko je dostrzec i umieć się nim dzielić.

Oczyma duszy, już nieraz byłam w Portugalii, a nawet w tysiącach innych pięknych miejsc na świecie. Kocham miejsca ciche i tajemnicze,posiadające swoją historię! Marzę o takiej wyprawie! Ludzie podróżują całe życie; są to dalsze lub bliższe wyprawy, choć nie zawsze wynikają z chęci poznania i delektowania się pięknem otaczającego nas świata (tak samo piramidą w Egipcie, jaki i pierwszym pierwiosnkiem na polnej łące), lecz dla samej satysfakcji, by można powiedzieć że gdzieś się było.

Warto podróżować tylko dla siebie, nie na pokaz. Dobrze mieć wtedy z sobą najbliższe osoby, ale przede wszystkim oczy i umysł szeroko otwarte na to, co dla wielu z nas niedostrzegalne, tzn. na piękno świata. Do tych magicznych krain chcę się wybrać...

Tekst bierze udział w konkursie Wiadomości24.pl, organizowanym z okazji Dnia Kobiet. Stawką w nim jest wycieczka dla dwojga do Werony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.