Facebook Google+ Twitter

Poczuj kino na wakacyjnych pokazach filmu 5D

Uważacie, że kino 3D jest niesamowite? To znaczy, że nigdy nie byliście na seansie w kinie 5D. Mobile kino, które może wyświetlać filmy w tej technologii, odwiedzi w najbliższym czasie Gdynię, Krynicę Morską oraz Warszawę.

Mobilna sala 5D / Fot. materiały prasoweTechnologie 5D cieszą się niezwykłą popularnością w Stanach Zjednoczonych. W Polsce obecnie działają 3 stacjonarne kina, w których można oglądać filmy 5D. Dodatkowo w czasie wakacji po nadmorskich (i nie tylko) miejscowościach przemieszczać się będzie kino zorganizowane w specjalnie przygotowanej naczepie. Mobilna sala kinowa może pomieścić 32 osoby.

W mobilnym kinie, które właśnie wyruszyło w Polskę, widzowie będą mogli obejrzeć pierwszy, polski film 5D "Asylum". Akcja tego horroru rozgrywa się w opuszczonym zakładzie dla obłąkanych. Widzowie przeniosą się do korytarzy i sal szpitalnych, gdzie na własnej skórze przekonają się o grozie tego miejsca. - "Asylum 5D" straszy, ale nie poprzez sceny przemocy, których w filmie nie ma. Emocji dostarcza za to mroczny klimat i zaskakująco prowadzona fabuła. Nieraz, w normalnym życiu, boimy się tylko cienia, który czai się nocą w kącie sypialni. "Asylum 5D" podąża właśnie tym tropem, pobudzając wyobraźnię i wyostrzając zmysły - mówi Daniel Zduńczyk, reżyser filmu.

Trailer filmu "Asylum 5D"


Fenomen filmów w technologii 5D polega na tym, że widz podczas projekcji wykorzystuje wszystkie zmysły - wzrok, słuch, węch, smak oraz dotyk. Wyświetlany obraz jest trójwymiarowy, fotele poruszają się i wibrują w rytm scenariusza, a jeżeli w filmie pada deszcz, widz poczuje to dzięki specjalnym dyszom w fotelu. Oglądający wyczują też zapachy miejsc, w których znajduje się bohater, zarówno przyjemne, jak i te, których do miłych zaliczyć nie można.

Co jeszcze odróżnia kina 3D od 5D? Sposób w jaki powstaje trójwymiarowy obraz. Idąc na film 3D np. "Shrek" widzowie otrzymują dwukolorowe okulary, tak aby każde z oczu widziało inny obraz, nadając wrażenie głębi. Podczas projekcji 5D wyświetlane są obok siebie dwa obrazy, które odbiorca łączy w jeden, trójwymiarowy, dzięki okularom z filtrami polaryzacyjnymi.

Najbliższe pokazy filmu "Asylum 5D" w mobilnym kinie:
30 lipca - 1 sierpnia - Gdynia, okolice akwarium gdyńskiego
2 - 4 sierpnia - Krynica Morska, promenada przy porcie
5 sierpnia - Warszawa, plac Defilad przy Pałacu Kultury i Nauki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

acocieto
  • acocieto
  • 07.10.2010 22:05

jaki żal niech to w białej podlaskiej postawią

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.