Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18008 miejsce

Poczuj się jak Iron Man. Niemiecki wynalazca skonstruował laserową rękawicę superbohatera (wideo)

Jeśli w dzieciństwie marzyłeś o byciu superbohaterem, to twoje marzenia mogą się spełnić. Niemiecki konstruktor zbudował laserową rękawicę, która jest czymś więcej niż fajną zabawką.

 / Fot. zrzut ekranu/YouTubeNajnowszym dziełem niemieckiego projektanta Patricka Priebe jest futurystyczna rękawica rodem z Iron Mana.
Dopracowana konstrukcja poza wyglądem ma też niemałą siłę rażenia. Została wyposażona w wyrzutnię pocisków i dwa lasery o różnej mocy. Pierwszy, czerwony laser - ma moc 800 mV i może posłużyć co najwyżej jako wskaźnik. Również wyrzutnia pełni raczej funkcje ozdobne i nie jest w stanie niczego zniszczyć. Prawdziwą moc ujawnia dopiero drugi, niebieski laser o mocy 3000 mV, który jest w stanie przepalić wiele przedmiotów. Aktywuje się go nie za pomocą przycisku, ale poprzez odpowiednie wygięcie nadgarstka, co jest efektowne, ale stwarza ryzyko przypadkowego uaktywnienia wiązki. A należy pamiętać, że kontakt takiego lasera ze skórą czy oczami nie jest ani przyjemny, ani zdrowy.

Patrick Priebe znany jest fanom technicznych gadżetów dzięki niesamowitym urządzeniom wykorzystującym lasery. Jego wcześniejszymi konstrukcjami były m. in. laserowy pistolet, zegarek czy wizjer inspirowany filmem X-Men.

Jeśli fascynujesz się futurystycznymi konstrukcjami możesz zapoznać się ze wszystkimi dotychczasowymi dziełami Patricka a także skontaktować z nim za pośrednictwem jego strony internetowej.

Czytaj także: Iron Man podarował 7-latkowi bioniczne ramię. Robert Downey Jr uszczęśliwił chłopca


Warto też czekać na kolejne pomysły niemieckiego projektanta, jest bowiem duża szansa, że jego następne urządzenie będzie równie niesamowite.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.