Facebook Google+ Twitter

Poczwórna porażka Polski przed Trybunałem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-05 21:08

Trybunał Praw Człowieka skazał Polskę za cztery przypadki naruszenia Europejskiej Konwencji. Skarb państwa wypłacić będzie musiał skarżącym w sumie ponad 20 tysięcy euro za poniesione przez nich straty moralne.

Skargi dotyczą opieszałości polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz prawa do uczciwego procesu. Mieszkaniec Krzeszowiec od dwudziestu trzech lat usiłuje w krakowskich sądach przeprowadzić podział majątku małżeńskiego. W tym przypadku sedziowie Trybunału nie mieli wątpliwości, że Polska naruszyła Europejską Konwencję, która gwarantuje obywatelom prawo do przeprowadzenia postępowania sadowego w rozsądnym czasie.

Skarżący otrzyma dwanaście tysięcy euro zadość uczynienia. Blisko pięć tysięcy euro Trybunał przyznał rodzinie z Białegostoku, która od ośmiu lat stara się odzyskać prawo do gruntów przejętych przed dwudziestu laty przez miasto pod budowę Politechniki. Trybunał wstawił się także za mieszkańcem Nowogrodu Bobrzańskiego oskarżonego o kradzież i napad.

Na prawomocny wyrok bezskutecznie oczekuje on od dziewięć lat. W ramach zadośćuczynienia Skarb Państwa zapłaci mu cztery tysiące euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.