Facebook Google+ Twitter

Poczytajmy Łodzi. "Literatura: miasto otwarte 2"

Dziś o godz. 17 flash mobem na placu Wolności rozpocznie się druga edycja festiwalu "Literatura: miasto otwarte".

Logotyp festiwalu "Literatura: miasto otwarte 2" / Fot. organizatorzy festiwalu"Wzywamy obywateli miasta Łodzi do spontanicznego, natychmiastowego i zdecydowanego bojkotu ciszy i nieobecności literatury w przestrzeni publicznej. Rozumiejąc zadanie literatury wobec dnia dzisiejszego, wołamy: Czytelnicy na ulicę!" - czytamy na oficjalnej stronie Festiwalu. Tymi słowami organizatorzy pragną zachęcić łodzian do udziału w wielkim flash mobie pod hasłem "Słowa na wolności", który już dziś otworzy Festiwal - "Spotykamy się na placu Wolności przed pomnikiem. Każdy ma ze sobą dowolnie wybraną książkę i o godzinie 17.02 zaczynamy uwalniać słowa: głośno czytać, krzyczeć, skandować, recytować..."

Flash mob to nie wszystko co w najbliższych tygodniach czekać będzie na wielbicieli literatury. Już w tę sobotę odbędzie się gra miejska pod tajemniczym tytułem "Zero pięć" (początek o 12.05 na placu Wolności), nawiązująca do Rewolucji 1905r. i literatury. Miłości i wzruszeń nie zabraknie podczas "Romansu z popkulturą" (29 października) - "W gronie czytelników, autorów i badaczy porozmawiamy o źródłach popularności książek o tematyce miłosnej, literaturze dla kobiet i pisanej przez kobiety (oraz sensie tych rozgraniczeń), konstrukcjach fabularnych, sile pisania i czytania. Spróbujemy określić, na jakie potrzeby współczesnego czytelnika odpowiada tego typu literatura".

 / Fot. Anna Korzon10 listopada w klubie Szafa odbędzie się slam poetycki. Każdy może przyjść i zaprezentować swoją twórczość przed jury i równie wymagającą publicznością. Ukoronowaniem wieczoru będzie koncert zespołu Jazzpospolita, prezentującego fuzję jazzu i post-rocka.

17 i 18 listopada odbędą się spotkania i warsztaty z Krzysztofem Rutkowskim - historykiem literatury, eseistą i tłumaczem.

Zwieńczeniem festiwalu będzie panel dyskusyjny "Opisanie świata - fenomen reportażu", który skonfrontuje ze sobą trzy odmienne specjalizacje: reportaż społeczno-obyczajowy, podróżniczy i literacki. Dzięki temu pozwoli na uwypuklenie zasad kierujących szkołą reportażu i zrozumienie fenomenu tego gatunku.

_____
Organizatorami Festiwalu "Literatura: miasto otwarte 2" są: Klub Krytyki Politycznej w Łodzi, Koło Naukowe "Na Marginesie" i Nieformalna Grupa "Tona Sztuki". Operatorem projektu jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mała
  • mała
  • 06.11.2010 16:58

byłam, widziałam, polecam! Dla amatorów wysokiej kultury z Poznania polecam stronę
http://www.2016poznan.pl/ - znajdziecie tam informacje o wydarzeniach kulturalnych, darmowe wejściówki, jak i świetne filmiki promujące miasto, do oglądania których gorąco zapraszam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.