Facebook Google+ Twitter

Pod cichym dachem kolędy ...spotkanie wigilijne

W dniu 20 grudnia 2013 roku w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne społeczności szkolnej i zaproszonych gości.

Przedszkolaki w roli aniolków biorą aktywny udział w spektaklu. / Fot. Jerzy JastrzębskiZanim doszło do spotkania przy stole wigilijnym i dzielenia się opłatkiem uczestnicy uroczystości wzięli udział w niecodziennym spektaklu. Przed prawdziwą drewnianą szopą wypełnioną sianem, a obrazującą stajenkę betlejemską, w obecności aniołów spoglądających z góry aktorzy przedstawili polskie bogate tradycje związane z wieczerzą wigilijną i Bożym Narodzeniem i ich głęboką symbolikę religijną. Występujący zaprezentowali również historię narodzin dzieciątka Jezus. Wszystko to odbyło się w przepięknej oprawie muzycznej wykonanej przez szkolny chór. Zebrani usłyszeli kolędy 'Zaśpiewajmy kolędę”, „Gore gwiazda Jezusowi”,”Kołysanka”, „Bóg się rodzi”,'Życzę wam wesołych świąt”. Kolędy i pastorałkiChór pod kierownictwem śpiewa polskie tradycyjne kolędy. / Fot. Jerzy Jastrzębski są na zawsze związane z naszą polską tradycją.
-Naszym zamierzeniem jest aby poprzez ten spektakl wzbudzić w naszych sercach tęsknotę za wspaniałymi świętami, które obchodzono dawniej-mówiła Danuta Zalewska nauczycielka religii- nasi rodzice pamiętają ducha świąt Bożego Narodzenia przepełnionego rodzinnym poczuciem wspólnoty, miłości i szacunku. Dzisiaj chcemy przypomnieć o tym, że są to święto dziękczynne dla Boga. To nasza skromna forma podziękowania za Mesjasza, za Zbawiciela. To również próba przypomnienia o tym kim jesteśmy i jacy powinniśmy być. Życzę wszystkim, aby zawsze w naszych sercach gościł Jezus- zakończyła mówczyni.

Świąteczną atmosferę pogłębiły wiersze wybitnych polskich poetów napisane z okazji narodzin dzieciątka Jezus. a recytowane przez uczniów , rodziców, nauczycieli. Podkreślić należy ,że w spektaklu wzięli udział niemówiący uczniowie, którzy swoje kwestie wygłaszali za pomocą urządzeń elektronicznych- komunikatorów.

-Okres świąt Bożego Narodzenia to czas radości, spokoju, miłości. - mówiła wzruszona dyrektor szkoły Ewa Lewicka
Dyrektor szkoły Ewa Lewicka i ksiądz Lucjan Szcześniak skladają zebranym życzenia. / Fot. Jerzy JastrzębskiZ okazji zbliżających się świąt życzę Państwu dużo radości i spokoju. Niech wigilijny wieczór upłynie Państwu w rodzinnej atmosferze pełnej wzajemnej życzliwości i miłości: „Bo właśnie tego wieczoru pod cichym dachem kolędy Bóg narodzi się w każdym człowieku.”Życzę wszystkim, aby Bóg narodził się w każdym z nas. Niech magia świąt, spokój i radość towarzyszy Państwu i Państwa bliskim przez cały rok- podkreśliła.
Życzenia zebranym złożył również ksiądz dziekan Lucjan Szcześniak.
 / Fot. Jerzy Jastrzębski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.