Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12642 miejsce

Pod czarodziejskim drzewem- święto szkoły

4 października 2013 roku społeczność szkolna Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie obchodziła swoje święto. Na tą okazję placówka przybrała odświętny wygląd.

Drzewo ze zdjęciami -centralny element dekoracji / Fot. Jerzy JastrzębskiWzrok wchodzących przyciągało olbrzymie, zielone udekorowane mnóstwem fotografii uczniów i nauczycieli drzewo. Dodawało ono kolorytu scenografii. Wokół na drzewie i na ścianach kolorowe kwiaty. To drzewo symbolizuje szczególne więzi łączące społeczność tej placówki.

-Dziękuję Państwu – mówiła dyrektor Ewa Lewicka - za to, że wspólnie z nauczycielami tworzycie klimat tej Placówki. Klimat wzajemnej pomocy, życzliwości, otwartości na drugiego człowieka. Nasza wspólna codzienna praca: uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych to codzienna walka z niepełnosprawnością. Walka, którą podejmujecie każdego dnia i na nowo wygrywacie. Naszą dumą są osiągnięcia dzieci i młodzieży. Nasi wychowankowie, uczniowie biorą udział i zdobywają nagrody w konkursach o charakterze masowym , konkurują ze zdrowymi rówieśnikami. Nasi absolwenci gimnazjum kontynuują naukę z powodzeniem w szkołach ogólnodostępnych.- dodała.

Ta walka,duże i małe zwycięstwa uczniów, nauczycieli rodziców, pracowników niepedagogicznych zostały docenione .Wielu Nagrodzeni nauczyciele. / Fot. Jerzy Jastrzębskinauczycieli szkoły otrzymało nagrodę starosty powiatu Legionowskiego, wielu nagrodę dyrektora szkoły, uczniowie odznaki wzorowego ucznia , rodzice listy z podziękowaniami i gratulacyjne.
Społeczność szkolna nie zapomniała o tych , którzy wspierają jej wysiłki w realizacji misji placówki. W tym roku odznaka„Przyjaciel Naszej Szkoły „ przypadła Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Legionowie . Wyróżnienie z rąk dyrektor Placówki odebrał Andrzej Sobierajski dyrektor MOK.

-Serdecznie dziękuje za ten zaszczyt – powiedział wzruszony dyrektor MOK- przeżywania Waszego święta z wami. W Dyrektor MOK w Legionowie Andrzej Sobierajski z odznakąimieniu wszystkich pracowników mojej instytucji bardzo dziękuje za to wyjątkowe wyróżnienie. W imieniu Miejskiego Ośrodka Kultury i swoim własnym przyrzekam, że jeszcze bardziej będziemy rozwijać naszą współpracę i przenosić ją na wyższe płaszczyzny. Jestem niezmiernie zaszczycony. Dziękuje. - powtórzył mówca.

Społeczność szkolna przyjęła do swego grona nowych wychowanków i uczniów poprzez fakt pasowania. Pasowanie w szkole ma bardzo uroczysta oprawę. Ubiegający się składają przysięgę. Następnie jak w rycerskich czasach każdy jest Pasowanie na ucznia. / Fot. Jerzy Jastrzębskipasowany przez dyrektora placówki co prawda nie bronią białą ,ale najbardziej przystającym do realiów szkoły ogromnym ołówkiem. Każdy z nowo przyjętych otrzymał pamiątkowy dyplom.
Święto Szkoły, jego charakter, atmosfera to wynik ciężkiej pracy całej społeczności szkolnej. Wszystkie działania koordynował Samorząd Uczniowski. Po raz pierwszy samorządowcy przeprowadzili konkurs „ Nauczyciel roku 2013-najlepszyChór szkolny. / Fot. Jerzy Jastrzębski z najlepszych”. Laureatką została pani Iwona Kondraciuk-nauczycielka matematyki.
Program artystyczny przygotowali wychowankowie przedszkola z nauczycielami oraz uczniowie z chóru szkolnego i soliści. Zarząd fundacji” Promień Słońca” przekazał Placówce nowy sprzęt nagłaśniający.

Ta szkoła tętni życiem. Współpraca, współdziałanie przynosi wymierne efekty, które dają olbrzymia dawkę entuzjazmu i optymizmu na przyszłość.
Takie święta służą również do odnowy wiary we własne możliwości i zachęcają do nieustannej walki o dobro każdego członka tej społeczności.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.