Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9253 miejsce

''Pod czerwonym kurem'' zmienił centrum Szczecinka

Centrum Szczecinka do niedawna szpeciła ruina po starej remizie strażackiej. Jednak do istniejącej zabytkowej wieży strażackiej z XIX wieku dobudowano nowoczesny budynek. "Pod czerwonym kurem" odmienił krajobraz centrum.

''Pod czerwonym kurem'' w Szczecinku / Fot. archiwum GTWcześniej zniszczony parterowy pawilon po remizie strażackiej popadając w coraz większą ruinę, coraz bardziej szpecił centrum Szczecinka. Atrakcyjnie położona działka doczekała się jednak swoich dobrych dni. Dziś centrum miasta wygląda zupełnie inaczej.

''Pod czerwonym kurem'' w Szczecinku / Fot. archiwum GTDo istniejącej zabytkowej wieży strażackiej z XIX wieku dobudowano budynek. Wieża objęta nadzorem konserwatora zabytków została starannie odrestaurowana. Kto by pomyślał, że we wnętrzu wieży straszącej pustką od dziesięcioleci powstaną stylowe pokoje. Jest to ciekawy architektonicznie gmach, którzy przyciąga wzrok. Dobudowany gmach ''Pod czerwonym kurem'' w Szczecinku / Fot. archiwum GTto trzykondygnacyjny budynek z poddaszem. Inwestycja, która odmieniła centrum Szczecinka została przeprowadzona przez firmę „GT projekty, konstrukcje, montaż Sp. z o.o.” S.K.A., dawniejsza Nowak&Nowak.

Wybudowana kamieniczka jest stylem zbliżona do wieży z czerwonej cegły. W budynku "Pod czerwonym kurem" znajdują się kompletne instalacje branżowe, w tym klimatyzacja, winda przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Część parterowa przeznaczona jest na działalność przedsiębiorstw - biuro, handel, nieuciążliwe usługi. Działka zagospodarowana parkingami i mini placem zabaw dla dzieci, a całość ogrodzona. Budynek położony jest w centrum Szczecinka, w otoczeniu odrestaurowanych kamieniczek i sąsiedztwie parku miejskiego ''Pod czerwonym kurem'' w Szczecinku / Fot. archiwum GToraz Jeziora Trzesiecko. Całość prezentuje się naprawdę okazale.

Rejon ulicy Strażackiej i placu Sowińskiego w centrum Szczecinka z zapuszczonego zaułka zmienia się w urokliwy zakątek. Kamieniczka "Pod czerwonym kurem" jest tego zwieńczeniem.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.