Facebook Google+ Twitter

Pod górę i z górki, czyli kolarstwo górskie w Wierchomli

Już w najbliższy weekend, w Wierchomli, odbędą się zawody rowerowe o Puchar Starosty Nowosądeckiego "Cyklokarpaty.pl". Jeżeli chcesz spędzić pierwsze dni wakacji efektywnie i poczuć adrenalinę, to jazda po zboczach jest właśnie dla Ciebie.

Zawody rowerowe Wierchomla / Fot. WierchomlaWierchomla położona jest w Beskidzie Sądeckim, w odległości ok. 12 km od Piwnicznej-Zdrój i słynie głównie ze znanego ośrodka narciarskiego „Wierchomla-Dwie doliny”. Do dyspozycji turystów, zarówno w zimie jak i w lecie, są m.in dwa wyciągi krzesełkowe czteroosobowe.

Dojazd do tego górskiego kurortu nie jest specjalnie skomplikowany. Będąc w Krakowie zjeżdżamy na drogę nr 4 prowadzącą do Rzeszowa. Jadąc ok. 20 km dojeżdżamy do Brzeska, gdzie skręcamy na trasę nr 75 prowadzącą do Nowego Sącza. Po przejechaniu tego miasta, kierujemy się na Piwniczną-Zdrój (droga nr 87) i następnie jedziemy ok. 12 km w kierunku Muszyny dojeżdżając do Wierchomli Wielkiej.

Uphill i inne atrakcje w Dwóch Dolinach

W piątek, 19 czerwca, na 5 km trasie ośrodka narciarskiego 'Wierchomla - Dwie Doliny” zaplanowane zostały zawody w podjeździe rowerem, czyli Uphill o Puchar Starosty Nowosądeckiego.

Zainteresowani zawodnicy mogą zapisywać się drogą mailową na adres: narty@wierchomla.com.pl lub na miejscu, w dniu zawodów.
Biuro czynne od g. 12.00, przy Hotelu Wierchomla Ski & Spa Resort.

W sobotę, 20 czerwca, rozpocznie się wielkie ściganie na trzech dystansach: Mini - 23 km, Mega - 33 km oraz Giga - 66 km. Trasy będą przebiegać wzdłuż malowniczych widoków Beskidu Sądeckiego, a przy dobrej widoczności będzie można podziwiać nawet Tatry. Wszystkie trzy maratony będą miały metę na wysokości 1062 m.n.p.m., czyli w najwyższym punkcie Wierchomli.

Pula wszystkich nagród wyniesie ponad 15 tys. złotych, więc z pewnością jest o co walczyć. Opłata startowa w konkurencji Uphill, niezależnie od grupy wiekowej wynosi 10 zł.

Plan Zawodów:

Uphill (piątek):
12.00 - otwarcie biura zawodów,
16.00 - start indywidualny (co 1 minutę),
ok. 18.30 - zakończenie zawodów i wręczenie nagród.

Maraton (sobota):
7.30 - otwarcie biura zawodów (przed Hotelem Wierchomla Ski & Spa Resort),
10.30 - wspólny start,
ok. 16.00 - zakończenie zawodów i wręczenie nagród.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.